XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 24.09.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś obchodzimy w Kościele Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. To zachęta do podjęcia ewangelizacji i niesienia pomocy migrantom w zachowaniu wiary.
  2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: w środę (27 IX) – wspomnienie św. Wincentego a Paulo, w czwartek (28 IX) – wspomnienie św. Wacława, w piątek (29 IX) – święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, a w sobotę (30 IX) – wspomnienie św. Hieronima.
  3. Za tydzień I niedziela października i adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św., a o godz. 17.30 Różaniec Mężczyzn w intencji ochrony dzieci i młodzieży przed zagrożeniami duchowymi.
  4. Trwają zapisy dzieci kl. 3 na przygotowanie w naszej parafii do I Komunii świętej i młodzieży od kl. 8 na przygotowanie do sakramentu bierzmowania.
  5. W piątek 29 IX Mszą św. o godz. 18.00 rozpocznie się jesienna edycja katechez przedmałżeńskich w naszej parafii. Zapisy w zakrystii, kancelarii lub pod numerem tel.: 603913913
  6. W sobotę, 30. września br., w Centrum Kultury Gminy Kutno w Leszyczynku Plenerowa Lekcja Historii „Powstanie styczniowe bez tajemnic” początek spotkania o godz. 16.00. Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie. Wydarzenie polecamy!
  7. W minionym tygodniu odszedł do wieczności z naszej parafii + Dariusz Marchewka (l. 63). Wieczny odpoczynek, racz mu dać Panie…
  8. Niech Boże Błogosławieństwo pozwoli nam doświadczyć bliskości Boga, a Maryja Wspomożenie Wiernych niech osłania nas płaszczem swojej matczynej miłości!