XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 22.10.2023 r.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś gościmy w naszej parafii kleryków WSD w Ołtarzewie i diakona Mateusza Wasińskiego SAC, który głosi Słowo Boże. Po Mszach św. klerycy rozdają pallotyńskie kalendarze na 2024 r. i zbierają ofiary do puszki na seminarium pallotyńskie w Ołtarzewie.
 2. Trwa październik – miesiąc różańca. W naszym kościele nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 15.30. Dzieci i młodzież zapraszamy w październiku na różaniec dla nich we wtorki i piątki o godz. 16.30.
 3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: dziś (22 X) – wspomnienie św. Jana Pawła II, a w sobotę (28 X) – święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
 4. Ks. Kazimierz zaprasza młodzież na Pallotyńskie Czuwanie Młodych w Częstochowie pod hasłem „Kochaj!” 28/29 X 2023 r. Szczegóły i zapisy na to czuwanie u ks. Kazimierza.
 5. Za tydzień po Mszy św. o godz. 16.00 koncert chóru męskiego „Dysonans” z Kalonki. Bardzo serdecznie zapraszamy!
 6. Zachęcamy do udziału w akcji Chodzimy biegamy serce Kutnowskiemu Hospicjum oddamy”. Organizator akcji BURSA nr 1 w Kutnia podaje jej szczegóły na stronie bursakutno.pl.
 7. Zbliża się listopad – miesiąc modlitwy za zmarłych. Przez cały listopad będziemy modlić się różańcem za zmarłych z wypominkami. Karteczki z czytelnie wypisanymi imionami zmarłych na wypominki listopadowe i roczne można przynosić do zakrystii. Za wszystkie ofiary złożone na wypominki składamy Bóg zapłać!
 8. Zachęcamy do nabycia kalendarza diecezji łowieckiej na 2024 r. w cenie 7 zł i wkładów do zniczy w cenie 4 zł.
 9. Zachęcamy do modlitwy o pokój na Ukrainie oraz w intencji naszej Ojczyźnie.
 10. Niech Boże Błogosławieństwo pozwoli nam doświadczyć bliskości Boga, a Maryja Wspomożenie Wiernych niech osłania nas płaszczem swojej matczynej miłoś
 11. Postanowieniem Prezydenta RP p. Andrzeja Dudy za wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce odznaczeni zostali byli działacze opozycji antykomunistycznej p. Grzegorz Pasiński Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski a pp. Henryk Wojtan i Witold Wujkowski Krzyżem Kawalerskim Odrodzenia Polski. Naszym Parafianom gratulujemy!