XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 03.09.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś I niedziela m-ca i adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św. Na Mszy św. o godz. 12.00 parafialne dziękczynienie za zbiory (dożynki) oraz błogosławieństwo dzieci i ich tornistrów na nowy rok szkolny. Na godz. 17.30 zapraszamy mężczyzn na modlitwę w intencji ochrony dzieci i młodzieży przed zagrożeniami duchowymi.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek m-ca – dzień szczególnej modlitwy za powołanych do kapłaństwa i życia konsekrowanego.
  3. W piątek (8 IX) – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu w naszej parafii na Mszy św. o godz. 18.00 będzie miała miejsce wyjątkowa uroczystość złożenia wiecznej konsekracji pallotyńskich kleryków, wśród których jest nasz parafianin Mateusz Wasiński SAC, pochodzący z Leszczynka kl. Karol Piłacik SAC oraz kl. Paweł Strojewski SAC z Sandomierza. Na tej uroczystości będziemy gościć księży Prowincjałów pallotyńskich prowincji w Polsce, księży radców prowincjalnych, księży formatorów z WSD w Ołtarzewie, kleryków i ich rodziny. Zapraszamy do udziału w tej uroczystości wszystkich parafian i modlitwy za naszych najmłodszych pallotyńskich wiecznych profesów.
  4. Zachęcamy do modlitwy o pokój na Ukrainie oraz za dzieci, młodzież, nauczycieli, wychowawców i katechetów w nowym roku szkolnym i katechetycznym.
  5. W minionym tygodniu Bóg wezwał do wieczności z naszej parafii + Elżbietę Grabowską (l. 64). Wieczny odpoczynek, racz jej dać Panie…
  1. Niech Boże Błogosławieństwo pozwoli nam doświadczyć bliskości Boga, a Maryja Wspomożenie Wiernych niech osłania nas płaszczem swojej matczynej miłości!

Zapowiedzi przedślubne:

Mateusz Olesiński, kawaler z naszej parafii,

Justyna Andrzejczak, panna z parafii w Grochowie (zapowiedź II)                                                                          

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 03.09.2023

Kaznodzieja list
Godz.

Mszy Świętej

Celebrans Konfesjonał Taca
8.00 Ks.  Proboszcz

 

Ks. Kazimierz   Ks. Kazimierz  
10.00 Ks. Kazimierz

 

Ks. Proboszcz Ks. Proboszcz
12.00 Ks. Proboszcz

Ks. Kazimierz

 

  Arkadiusz Rutkowski
 

15.30

 

     Nabożeństwo   ks. Kazimierz 

16.00 Ks. Kazimierz

Ks. Proboszcz

 

Ks. Adam Ks. Adam