XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.08.2023 r.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś ostatnia niedziela wakacji. Po raz ostatni w tym roku Msza św. wieczorna o godz. 20.00. Od przyszłej niedzieli Msza św. z godz. 20.00 wraca na godz. 16.00.
  2. W czwartek (31 VIII) – rocznica zalegalizowania NSZZ „Solidarność”. Obchodzimy Ogólnopolski Dzień Solidarności i Wolności.
  3. Od 1 IX (piątek) wraca Msza św. o godz. 7.00 w dni powszednie w kaplicy św. W. Pallottiego.
  4. W piątek (1 IX) w 84. Rocznicę wybuchu II wojny światowej pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy w niej walczyli i oddali życie w obronie naszej Ojczyzny.
  5. W tym tygodniu przypadają I piątek i I sobota m-ca. W piątek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, od godz. 16.00 okazja do spowiedzi, o 16.30 – Msza św. W sobotę od godz. 9.00 odwiedzimy chorych w naszej parafii z Komunią świętą, a o godz. 17.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi a po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych na salkach parafialnych.
  6. Za tydzień I niedziela m-ca i adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św. Na Mszy św. o godz. 12.00 parafialne dziękczynienie za zbiory (dożynki parafialne) oraz błogosławieństwo dzieci i tornistrów na nowy rok szkolny i katechetyczny. Na godz.17.30 zapraszamy mężczyzn na modlitwę w intencji ochrony dzieci i młodzieży przed zagrożeniami duchowymi.
  7. Zachęcamy do modlitwy o pokój na Ukrainie oraz za dzieci, młodzież, nauczycieli, wychowawców i katechetów w nowym roku szkolnym.
  8. Niech Boże Błogosławieństwo pozwoli nam doświadczyć bliskości Boga, a Maryja Wspomożenie Wiernych niech osłania nas płaszczem swojej matczynej miłości!

Zapowiedzi przedślubne:

Mateusz Olesiński, kawaler z naszej parafii,

Justyna Andrzejczak, panna z parafii w Grochowie (zapowiedź I)