XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.08.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE      

  1. W najbliższą sobotę, tj. 26 sierpnia br., uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.
  2. Trwa miesiąc sierpień. Od wielu lat jest czas dobrowolnej abstynencji, trzeźwości i modlitwy o trzeźwość w naszej Ojczyźnie. Zachęcamy wszystkich do włączenia się na różne sposoby w to wielkie duchowe dzieło.
  3. W najbliższy wtorek, tj. 22.08.2023 r., mija 30 lat obecności księży pallotynów na ziemi kutnowskiej. Uroczyste dziękczynienie za ten szczególny czas będzie w naszej świątyni 8 września br. z udziałem prowincjała Waldemara Pawlika SAC oraz ks. rektora WSD w Ołtarzewie ks. Mirosława Mejznera SAC.
  4. W najbliższy czwartek, tj. 24.08.2023 r., od godz. 8.00 w przychodni lekarskiej „Rodzina” przy ul. Kołłątaja 23 w Kutnie, odbędą się badania USG doppler przepływów szyjnych i nóg, USG nerek, USG płuc, USG stawów, USG piersi oraz echo serca. Badania są odpłatne. Bliższe informacje w przychodni.
  5. Zachęcamy do modlitwy o pokój na Ukrainie, o trzeźwość Polaków, o dobre zbiory i przebywających na wakacjach i urlopach.
  6. Niech Boże Błogosławieństwo pozwoli nam doświadczyć bliskości Boga, a Maryja Wspomożenie Wiernych niech osłania nas płaszczem swojej matczynej miłości!

Zapowiedzi przedślubne:

 

Paweł Dudkowski, kawaler z naszej parafii,

Emilia Ignaczak, panna z naszej parafii (zapowiedź II).