XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 19 lipca 2020 r. –

 

  1. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu czasu wakacji. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Bogiem i umocnieniu wiary.  W czasie wakacji nie ma Mszy św. o godz. 7.00. Pozostaje bez zmian Msza św. w dni powszednie o godz. 18.00. Od godz. 17.30 różaniec przed Najświętszym Sakramentem i okazja do spowiedzi. Msze św. w niedzielę: 08.00, 10.00, 12.00 oraz 20.00. Serdecznie zapraszamy.
  2. W najbliższą środę, 22 lipca, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Marii Magdaleny, patronki dobrej przemiany.
  3. W czwartek, 23 lipca, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św.  Brygidy, patronki Europy.
  4. W sobotę, 25 lipca, obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła. Został powołany jako jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem. Tego samego dnia czcimy także św. Krzysztofa, męczennika, patrona kierowców i podróżujących. Z racji wspomnienia św. Krzysztofa za tydzień po każdej Mszy św. błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów mechanicznych, a następnie na zewnątrz pokropienie wodą święconą. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze.
  5. Zachęcamy do modlitwy o urodzaje.

Niech błogosławieństwo Boże towarzyszy nam w czasie wakacji

i broni nas od wszelkiego zła!

 

Zapowiedzi przedślubne:

 

Konrad Lisiecki, kawaler z par tutejszej

Karolina Anna Słomczewska, panna z par. tutejszej, zapowiedź II