XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.08.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

   

  1. Dziś w kolejną rocznicę objawienia Matki Bożej Fatimskiej, zapraszamy na nabożeństwo fatimskie na 19.00.
  2. Jutro (14 VIII) w liturgii wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego i Dzień Modlitw za Pomordowanych w Obozach, Więzieniach i Łagrach.
  3. We wtorek (15 VIII) – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, święto Wojska Polskiego oraz rocznica Cudu nad Wisłą – „Bitwy Warszawskiej”, która ocaliła Europę przed bolszewickim najazdem. Msze św. o godz. 08.00, 10.00, 12.00 i 20.00. Na każdej Mszy św. obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów.
  4. Trwa miesiąc sierpień. Od wielu lat jest czas dobrowolnej abstynencji, trzeźwości i modlitwy o trzeźwość w naszej Ojczyźnie. Zachęcamy wszystkich do włączenia się na różne sposoby w to wielkie duchowe dzieło.
  5. Od 1VII do 31 VIII w dni powszednie nie ma Mszy św. o godz. 7.00 w kaplicy św. Wincentego Pallottiego, a w niedziele wakacyjne Msza św. z godz. 16.00 jest przesunięta na godz. 20.00.
  6. W dniu 24.08.2023 (czwartek) od godz. 8.00 w przychodni lekarskiej „Rodzina” przy ul. Kołłątaja 23 w Kutnie, odbędą się badania USG doppler przepływów szyjnych i nóg, USG nerek, USG płuc, USG stawów, USG piersi oraz echo serca. Badania są odpłatne. Bliższe informacje w przychodni.
  7. Zachęcamy do modlitwy o pokój na Ukrainie, o trzeźwość Polaków, o dobre zbiory i przebywających na wakacjach i urlopach.
  8. Niech Boże Błogosławieństwo pozwoli nam doświadczyć bliskości Boga, a Maryja Wspomożenie Wiernych niech osłania nas płaszczem swojej matczynej miłości!

 

Zapowiedzi przedślubne:

 

Paweł Dudkowski, kawaler z naszej parafii,

Emilia Ignaczak, panna z naszej parafii (zapowiedź I).