V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 21 marca 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś niedziela Wielkiego. Po Mszy św. o godz. 16.00 – wielkopostny wieczór uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem z modlitwą o uzdrowienie.
 2. W Wielkim Poście zapraszamy na tradycyjne wielkopostne nabożeństwa: Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale. Za udział w nich można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Droga Krzyżowa w piątek o 17.30, a Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 15.15.
 3. Dziś po Mszach świętych wolontariusze kwestują na rzecz kutnowskiego hospicjum. W ramach wielkopostnej jałmużny prosimy o wsparcie swoją ofiarą kutnowskiego hospicjum!
 4. W środę (24 III) – Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką.
 5. W czwartek 25 III – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, obchodzona jako Dzień Świętości Życia i 29. rocznica erygowania diecezji łowickiej. Porządek Mszy św. jak w zwykły dzień.
 6. Za tydzień Niedziela Palmowa, która rozpoczyna Wielki Tydzień. Przed każdą Mszą św. będzie można nabyć palmy, które przygotowuje wspólnota Legionu Maryi we współpracy z Kołem Kobiet Aktywnych. Ofiary z palm będą przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.
 7. W przyszłą niedzielę nastąpi zmiana czasu z zimowego na letni – przesunięcie wskazówek zegara o 1 godz. do przodu (z 2 na 3).
 8. W przyszłą niedzielę Fundacja Przystań będzie sprzedawała stroiki wielkanocne. Dochód będzie przeznaczony na pomoc dzieciom z niepełnosprawnością intelektualną.
 9. 12 IV o godz. 18.00 w naszej sali parafialnej będzie organizowany kurs prawa jazdy. Zapisy u ks. Proboszcza i u p. Józefa (602361757).
 10. Trwa zbiórka odzieży dla osób w kryzysie bezdomności. Odzież czystą i poukładaną można przynosić na plebanię.
 11. Miłosierdziu Bożemu polecamy śp. Ryszarda Krakowiaka (lat 65). Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
 12. Niech Błogosławieństwo Boże spocznie na nas i chroni nas od wszelkiego zła!

 pallotynikutno.pl