Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 23 maja 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się okres wielkanocny w liturgii Kościoła. Dziś za udział w publicznym śpiewie hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdź, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. Dziś na Mszy św. o godz. 12.00 Uroczystość Rocznicy I Komunii Świętej dzieci, które w naszym kościele w ubiegłym roku przystąpiły do I Komunii Świętej.
 3. Jutro (24 V) – Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła i dzień modlitw za Kościół w Chinach.
 4. W środę (26 V) – Dzień Matki.
 5. W czwartek (27 V) – Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Dla księży jest ono zachętą, by wpatrywali się w Chrystusa Kapłana, a dla wiernych, by nieśli kapłanom duchowe wsparcie. Jest to także zaproszenie do tego, by głębiej przeżywać Eucharystię.
 6. W piątek (28 V) – 40. rocznica śmierci kard. Stefana Wyszyńskiego.
 7. Za tydzień w niedzielę (30 V) – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, a w naszej parafii Uroczystość Odpustowa. Uświetnieniem tej uroczystości będzie w naszym kościele o godz. 17.00 koncert Orkiestry Dętej z Leszczynka.
 8. Trwają nabożeństwa majowe, które w naszym kościele odprawiamy codziennie pół godziny przed Mszą św. wieczorną.
 9. Zachęcamy, by w miesiącu maju śpiewać litanię loretańską przy ozdobionych krzyżach i kapliczkach.
 10. Przypominamy, że w okresie wielkanocnym mamy obowiązek, zgodnie z trzecim przykazaniem kościelnym, przyjąć Komunię Świętą, a przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu spowiedzi świętej. Okres Komunii wielkanocnej kończy się w przyszłą niedzielę!
 11. Niech Błogosławieństwo Boże pozwoli nam doświadczyć Jego miłości, a Maryja Wspomożycielka Wiernych, wyprasza nam dary Ducha Świętego !

                                                                                                                              Duszpasterze!

Zapowiedzi przedślubne:

Łukasz Koniuszy, kawaler z naszej parafii,

Magdalena Kaba, panna z parafii Bedlno (zapowiedź I).

  

pallotynikutno.pl