Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 30 maja 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, a w naszej parafii Uroczystość Odpustowa ku czci patronki naszej parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Uroczysta suma odpustowa o godz. 12.00, a po niej procesja wokół naszej świątyni z Najświętszym Sakramentem.
 2. Uświetnieniem uroczystości odpustowej będzie w naszym kościele o godz. 17.00 koncert Orkiestry Dętej z Leszczynka.
 3. Dziś kończy się okres Komunii wielkanocnej.
 4. Jutro (31 V) – Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i ostatnie nabożeństwo majowe w tym roku.
 5. We wtorek (1 VI) – Dzień Dziecka i początek nabożeństw do Najświętszego Serca Pana Jezusa, które będziemy odprawiać przez cały czerwiec w dni powszednie o 17.30, a w niedzielę o 15.30.
 6. W czwartek (3 VI) – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Porządek Mszy świętych: 8.00, 10.00 (po procesji), 12.00 i 16.00. Po Mszy św. o godz. 8.00 wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Procesja przejdzie ulicami: Jesienną, Sadową, Bocianią, Bluszczową, Wiśniową, Zimową i Jesienną wróci z powrotem do kościoła. O przygotowanie ołtarzy prosimy: 1 ołtarz (ul. Sadowa, przy figurze Matki Bożej)Legion Maryi, 2 ołtarz (ul. Bociania)Róże Różańcowe, 3 ołtarz (ul. Zimowa)Wspólnotę Przyjaciół Oblubieńca, 4 ołtarz (przy kościele)pracowników kościoła i ministrantów. Gorąco prosimy o udekorowanie domów i uprzątnięcie ulic, którymi przejdzie procesja. Prosimy również o usunięcie samochodów, które mogą utrudnić przejście procesji. Do wzięcia udziału w procesji zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów, dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe w swoich pięknych strojach, ministrantów i lektorów. Dorosłych prosimy o niesienie baldachimu, chorągwi, różańca, figury Matki Bożej i obrazu Jezusa Miłosiernego. Bardzo liczymy na obecność Strażaków. Za pobożny udział w procesji można uzyskać odpust zupełny.
 7. Od piątku rozpoczyna się oktawa Uroczystości Bożego Ciała. Procesje eucharystyczne wokół kościoła po Mszach Świętych wieczornych. Wyjątkiem będzie najbliższa niedziela. Procesja będzie po Mszy Świętej o godz. 12.00.
 8. W tym tygodniu przypadają I czwartek,  I piątek i I sobota miesiąca.
 9. W I czwartek(Boże Ciało) dziękujemy za Eucharystię i modlimy się za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie.
 10. W I piątek od godz. 16.00 okazja do spowiedzi, o 16.30 – Msza św., o 17.30 – nabożeństwo czerwcowe, o 18.00 – Msza św., procesja eucharystyczna wokół kościoła i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.
 11. W I sobotę od godz. 9.00 – odwiedziny duszpasterskie chorych naszej parafii, a o godz.17.00 – nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 12. Za tydzień pierwsza niedziela m-ca i adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św., a o 17.30 – modlitwa Wspólnoty Mężczyzn o ochronę dzieci i młodzieży przed zagrożeniami duchowymi. Po Mszy św. o godz. 16.00 spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.
 13. Niech Błogosławieństwo Trójjedynego Boga pozwoli nam doświadczyć Jego miłości, a Maryja Wspomożycielka Wiernych, wyprasza nam dary Ducha Świętego !

                                                                                                                                                                                                                                  Duszpasterze!

           Zapowiedzi przedślubne:

 

Łukasz Koniuszy, kawaler z naszej parafii,

Magdalena Kaba, panna z parafii Bedlno (zapowiedź II);

 

Mateusz Jabłonowski, kawaler z naszej parafii,

Paulina Liberska, panna z naszej parafii (zapowiedź I).

pallotynikutno.pl