ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO – 06.08.2023 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 

  1. Dziś święto Przemienienia Pańskiego i I niedziela m-ca. Po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
  2. Jutro (7 VIII), ok. godz. 12.00 przy naszym kościele będziemy gościć pielgrzymów idących na Jasną Górę z diecezji płockiej. W ubiegłym roku pielgrzymowało w tej pielgrzymce ok. 500 pielgrzymów. Bardzo prosimy o przyniesienie dla nich ciast (najlepiej drożdżowe bez masy), wody mineralnej w małych butelkach, ogórków, owoców i pomoc w przygotowaniu kanapek i rozdawaniu tych produktów pielgrzymom.
  3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy we wtorek (8 VIII) – wspomnienie św. Dominika, w środę (9 VIII) – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy, w czwartek (10 VIII) – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika i w piątek (11 VIII) – wspomnienie św. Klary.
  4. Trwa miesiąc sierpień. Od wielu lat jest czas dobrowolnej abstynencji, trzeźwości i modlitwy o trzeźwość w naszej Ojczyźnie. Zachęcamy wszystkich do włączenia się na różne sposoby w to wielkie duchowe dzieło.
  5. Zachęcamy do modlitwy o pokój na Ukrainie, o trzeźwość Polaków, o dobre zbiory i przebywających na wakacjach i urlopach.
  6. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafianek: + Zefiryny Szumińskiej ( 89) i + Janiny Senica (l. 94). Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie…
  7. Niech Boże Błogosławieństwo pozwoli nam doświadczyć bliskości Boga, a Maryja Wspomożenie Wiernych niech osłania nas płaszczem swojej matczynej miłości!

 

Zapowiedzi przedślubne:

 

Adam Dubielak, kawaler z naszej parafii,

Aleksandra Bylińska, panna z naszej parafii (zapowiedź II).