ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO – 07.01.2024 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE     

  1. Dziś Święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. W polskiej tradycji jednak nadal śpiewamy kolędy i pozostawiamy bożonarodzeniowy wystrój świątyni aż do 2 lutego.
  2. Dziś także I niedziela m-ca i adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św., a o godz. 17.30 modlitwa Mężczyzn w intencji ochrony dzieci i młodzieży przed zagrożeniami duchowymi.
  3. Trwa wizyta duszpasterska, czyli tradycyjna kolęda. Plan kolędy jest w gablocie parafialnej i na stronie internetowej naszej parafii.
  4. W imieniu dyrekcji Szkoły Podstawowej w Gołębiewku, zapraszamy babcie i dziadków uczniów tej szkoły na koncert bożonarodzeniowy, który odbędzie się w najbliższy piątek 12 I o godz. 16.00 w Szkole Podstawowej w Gołębiewku. Ten sam koncert odbędzie się w naszym kościele w przyszłą niedzielę (14 stycznia) po Mszy św. o godz. 12.00. Serdecznie zapraszamy!
  5. Za tydzień po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie formacyjne dla dzieci I Komunii Świętej i ich rodziców, a po Mszy św. o godz. 16.00 – spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania.
  6. Za tydzień miesięczna zbiórka ofiar na ogrzewanie naszego kościoła.
  7. Przyjmujemy wypominki roczne za zmarłych. Karteczki z czytelnie wypisanymi imionami zmarłych na wypominki roczne można przynosić do zakrystii. Za wszystkie ofiary złożone na wypominki składamy Bóg zapłać!
  8. Trwa akcja „Przewietrz szafę!” Zbieramy odzież dla bezdomnych (głównie męską) czystą i poukładaną, która można przynosić na plebanię.
  9. Zachęcamy do modlitwy o pokój na świecie oraz za naszą Ojczyznę.
  • Niech Boże Błogosławieństwo pozwoli nam doświadczyć bliskości Boga, a Maryja Wspomożenie Wiernych niech osłania nas płaszczem swojej matczynej miłości!

Plan kolędy 

        Poniedziałek  – 8 stycznia 2024 r. od godz. 15.30

1 ksiądz – ul. Chabrowa (od ul. Sadowej)

1 ksiądz – ul. Chabrowa (od ul. Bluszczowej)

 

       Wtorek  – 9 stycznia 2024 r. od godz. 15.30

1 ksiądz – ul. Toruńska parzyste

1 ksiądz – ul. Toruńska nieparzyste obydwaj od ul. Wygoda

 

Środa – 10  stycznia 2024 r. od godz. 15.30

1 ksiądz – ul. Zachodnia, potem ul. Raszewska od torów

1 ksiądz – ul. Majdany, potem ul. Raszewska od miasta

 

Czwartek – 11  stycznia 2023 r. od godz. 15.30

1 ksiądz – ul. Bluszczowa nr parzyste (od ul. Wiosennej)

1 ksiądz – ul. Bluszczowa nr nieparzyste (od ul. Wiosennej)

 

Sobota – 13  stycznia 2024 r. od godz. 9.00

1 ksiądz – ul. Jesienna nr nieparzyste (od miasta)

1 ksiądz – ul. Jesienna nr parzyste (od miasta)