Ogłoszenia parafialne-XXVII Niedziela zwykła - 06.10..2019 r.

 1. Dziś z racji I niedzieli miesiąca po każdej Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt oddania rodzin naszej parafii Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata, a o godz. 17.30 modlitwa różańcowa Wspólnoty Mężczyzn o ochronę dzieci i młodzież przed zagrożeniami duchowymi.
 2. Taca z głównej Mszy św. w dzisiejszą niedzielę przeznaczona będzie na potrzeby Stolicy Apostolskiej.
 3. Dzisiaj spotkanie organizacyjne po mszy sw. O godz. 12.00 dla rodziców i dzieci z I Komunii św. oraz bierzmowanych na salkach katechetycznych. 
 4. Rozpoczął się miesiąc październik, czyli miesiąc modlitwy różańcowej.Nabożeństwa różańcowe w naszej świątyni w dni powszednie o godz. 30, a w niedziele o godz. 15.30Nabożeństwa różańcowe dla dzieci we wtorki i piątki o godz. 16.30. Prosimy, aby dzieci na nabożeństwa różańcowe przynosiły swój różaniec.
 5. Papież Franciszek ogłosił tegoroczny październik Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnympod hasłem: Ochrzczeni i posłani. Kościół Chrystusa z misją w świecie. Papież Franciszek ogłosił ten szczególny czas, „aby bardziej rozbudzić świadomość missio ad gentes i podjąć z nową energią misyjną przemianę życia i duszpasterstwa”.
 6. Intencje różańcowe na ten miesiąc: za kraje misyjne, za misjonarzy i misjonarki, za naszą Ojczyznę i rodziny naszej parafii.
 7. W liturgii Kościoła jutro (7 X) przypada – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
 8. W przyszłą niedzielę (13 X) w naszej diecezji przypada Uroczystość Bł. Honorata Koźmińskiego, patrona diecezji łowickiej. To także dzień rocznicy ostatniego objawienia Matki Bożej w Fatimie, a w naszej świątyni ostatnie nabożeństwo fatimskiew tym roku. W godzinie Miłosierdzia (15.00) w przyniesionych przez Was intencjach odmówimy różaniec fatimski połączony z procesją z figurą Pani Fatimskiej. Karteczki z intencjami przed nabożeństwem prosimy przynosić do zakrystii. Bóg zapłać za wszystkie złożone przy tej okazji ofiary!
 9. W przyszłą niedzielę (13 X) w Polsce przeżywać będziemy XIX Dzień Papieskipod hasłem „Wstańcie, chodźmy!” Z tej okazji po Każdej Mszy św. zbierane będą ofiary do puszek na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która finansuje stypendia umożliwiające kształcenie zdolnej i ubogiej młodzieży w Polsce.
 10. Z okazji Dnia Papieskiego w przyszłą niedzielę w naszym kościele, po Mszy św. o godz. 16.00, zapraszamy na koncert tenora Andrzeja Kubackiego!
 11. Przyszła niedziela w całej naszej Ojczyźnie to także dzień wyborów parlamentarnych.Przewodniczący Episkopatu Polski zachęca do udziału w wyborach i podkreśla, że 
  „z moralnego punktu widzenia miłość Ojczyzny i odpowiedzialność za dobro wspólne wymagają od wszystkich korzystania z prawa wyborczego”. Przyłączamy się do tego apelu i zachęcamy do oddania głosu na jedną z partii zgodnie z własnym sumieniem!
 12. Przy wyjściu z kościoła można nabyć kalendarz diecezjalny ze św. Janem Pawłem II
  na 2020 rok. Koszt kalendarza 5 zł. 
 13. Prywatny Ośrodek Szkolenia Kierowców Auto Szkołaorganizuje w sali katechetycznej przy naszym kościele na Dybowie kurs kierowców na prawo jazdy kat. B, C, E. Rozpoczęcie kursu we wtorek 10.2019 r. o godz. 18.00. Zapraszamy!
 14. Intencje różańcowe na m-c październik: 1-sza za Ojczyznę, 2-ga za rodziny naszej parafii, 3-cia za ludzi pogubionych w życiu oraz 4-ta o dobre wybory parlamentarne korzystne dla naszej Ojczyzny i Polaków.
 15. Do wieczności powołał Pan śp. Zdzisława Gościniaka lat 78. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
 16. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i udanego tygodnia. Niech Bóg nam błogosławi! 

Zapowiedzi przedślubne:

Artur Machoń, kawaler z Par. św. Wawrzyńca w Kutnie

Paula Patrycja Podorska, panna z par. tutejszej, zapowiedź I

 

 

TOP