Ogłoszenia parafialne- Uroczystość Bożego Ciała- 20.06.2019 r.

1. We czwartek, 20 czerwca - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Porządek Mszy świętych: 8.00, 10.00 i 16.00. Główna Msza święta o godz. 10.00. Po niej wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem. Procesja przejdzie ulicami: Jesienną, Sadową, Bocianią, Bluszczową, Wiśniową, Zimową i Jesienną wróci z powrotem do kościoła. O przygotowanie ołtarzy prosimy: 1 ołtarz(ul. Sadowa, przy figurze Matki Bożej) – Legion Maryi2 ołtarz (ul. Bociania) – pp. ZarzyccyŻywy Różaniec, 3 ołtarz (ul. Zimowa) – Przyjaciół Oblubieńca4 ołtarz(przy kościele) – pracowników parafii. Gorąco prosimy o udekorowanie domów i uprzątnięcie ulic, którymi przejdzie procesja. Prosimy również o usunięcie samochodów, które mogą utrudnić przejście procesji. Do wzięcia udziału w procesji zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów, dzieci komunijne i rocznicowe w swoich pięknych strojach, zapraszamy ministrantów, lektorów. Dorosłych prosimy      o niesienia chorągwi, feretronów, różańca, figury Matki Bożej i obrazu Jezusa Miłosiernego. Bardzo liczymy na obecność Strażaków. Próba dla dziewczynek sypiących kwiaty w poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00. Za pobożny udział w procesji można uzyskać odpust zupełny.

 

2.     Od piątku rozpoczyna się oktawa Uroczystości Bożego Ciała. Procesje eucharystyczne po Mszach Świętych wieczornych. Wyjątkiem będzie najbliższa niedziela. Procesja będzie po Mszy Świętej o godz. 12.00

 

3. W czasie wakacji od 24 czerwca do 31 sierpnia 2019 r. msza św. w niedzielę o godz. 20.00. Mszy św. o godz. 16.00 w tym czasie nie będzie.

  

 

 

 

 

 

TOP