Ogłoszenia parafialne- Uroczystość Trójcy świętej - 16.06.2019 r.

 

1.    Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, a po Mszy św. o godz. 16.00 wieczór uwielbienia z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie.     

2.    Przez cały miesiąc czerwiec zapraszamy wszystkich na nabożeństwa do Serca Pana Jezusa w dni powszednieo godz.17.30, a w niedzielę o 15.30

3.    W środę zakończenie roku szkolnego. Na Mszę św. dziękczynną za rok szkolny zapraszamy dzieci i młodzież w środę na godz. 18.00. Po Mszy św. dzieci z naszej parafialnej scholii, ministrantów i lektorów zapraszamy do pallotyńskiego ogrodu na dziękczynny grill.

4.    We czwartek, 20 czerwca - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Porządek Mszy świętych: 8.00, 10.00 i 16.00. Główna Msza święta o godz. 10.00. Po niej wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem. Procesja przejdzie ulicami: Jesienną, Sadową, Bocianią, Bluszczową, Wiśniową, Zimową i Jesienną wróci z powrotem do kościoła. O przygotowanie ołtarzy prosimy: 1 ołtarz(ul. Sadowa, przy figurze Matki Bożej) – Legion Maryi2 ołtarz(ul. Bociania) –Żywy Różaniec, 3 ołtarz (ul. Zimowa) – Przyjaciół Oblubieńca,4 ołtarz(przy kościele) – pracowników parafii. Gorąco prosimy o udekorowanie domów i uprzątnięcie ulic, którymi przejdzie procesja. Prosimy również o usunięcie samochodów, które mogą utrudnić przejście procesji. Do wzięcia udziału w procesji zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów, dzieci komunijne i rocznicowe w swoich pięknych strojach, zapraszamy ministrantów, lektorów. Dorosłych prosimy      o niesienia chorągwi, feretronów, różańca, figury Matki Bożej i obrazu Jezusa Miłosiernego. Bardzo liczymy na obecność Strażaków. Próba dla dziewczynek sypiących kwiaty w poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00. Za pobożny udział w procesji można uzyskać odpust zupełny.

5.    Od piątku rozpoczyna się oktawa Uroczystości Bożego Ciała. Procesje eucharystyczne po Mszach Świętych wieczornych. Wyjątkiem będzie najbliższa niedziela. Procesja będzie po Mszy Świętej o godz. 12.00

6.   Zbliżają się wakacje. Jako parafia chcemy zorganizować wyjazd wakacyjny połączony     z warsztatami muzycznymi dla naszej scholii parafialnej. Dzisiaj dzieci ze scholii zbierają ofiary na wyjazd wakacyjny. Liczymy na wsparcie parafian. 

7.   Ks. Kazimierz do 20 VI (czwartek) przyjmuje zapisy ministrantów na wakacyjny obóz do Zakopanego. Szczegóły u ks. Kazimierza.

8.    22 VI odbędzie się III Męskie Oblężenie Jasnej Góry. Celem spotkania jest odnowa oraz umocnienie życia duchowego mężczyzn. Program na plakacie i ulotkach.

9.    W ostatni weekend czerwca organizujemy dodatkowy kurs przedmałżeński. Kurs zaczyna się w piątek 28 VI Mszą św. o godz.18.00. Zapisy telefonicznie 603 913 913.

10.Biuro Radia Maryja z naszej parafii organizuje pielgrzymkę do Częstochowyw niedzielę 14 VII. Zapisy w zakrystii lub u p. Teresy Pietrzak (tel. 605679608)

11.Zapraszamy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Organizatorami Warszawskiej Pieszej Pielgrzymki Akademicka Grup „17” na Jasną Górę są 
Pallotyni. Pielgrzymka wyrusza 6 sierpnia z Warszawy. Wędrówka trwa dziewięć dni i kończy się 14 sierpnia. Pielgrzymka "17-ka" składa się z 15 grup. Przewodnikiem grupy fioletowej jest nasz wikariusz ks. Adam Izdebski SAC. Zainteresowanych uczestnictwem w pielgrzymce odsyłamy do ks. Adama.

12.Jest do nabycia nowy numer gazetki parafialnej „Parafialny SMS”.

13.W czasie wakacji od 24 czerwca do 31 sierpnia 2019 r. msza św. w niedzielę o godz. 20.00. Mszy św. o godz. 16.00 w tym czasie nie będzie.

  

14.W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odszedł śp. Michał Gliwny 
(lat 76), 
wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

Zapowiedzi przedślubne:

 

Krzysztof M. Ludziński, kawaler z par. św. Jadwigi Królowej w Kutnie

Martyna Pyczek, panna z par. tutejszej (zapowiedź II)        

 

 

 

 

 

TOP