Ogłoszenia parafialne - 9.06.2019 r.

1.    Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, koniec okresu wielkanocnego i Komunii wielkanocnej. Dzisiaj za odśpiewanie hymnu O Stworzycielu, Duchu, przyjdźmożemy uzyskać odpust zupełny. Od jutra w liturgii okres zwykły

2.    Dzisiejszataca przeznaczona jest na budowę i remonty kościołów w naszej diecezji.

3.    Przez cały miesiąc czerwiec zapraszamy wszystkich na nabożeństwa do Serca Pana Jezusa w dni powszednieo godz.17.30, a w niedzielę o 15.30

4.    Jutro święto NMP, Matki Kościoła.

5.    W środę 12 VI – wspomnienie pallotyńskich męczenników bł. Ks. Józefa Jankowskiego SAC i bł. Ks. Józefa Stanka SAC.

6.    W czwartek 13 VI - święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana oraz kolejne Nabożeństwo Fatimskie o godz. 17.00. Podczas nabożeństwa odmówimy różaniec fatimski w intencjach wypisanych na kartkach do Pani Fatimskiej. W tych intencjach o godz. 18.00 będzie także EucharystiaIntencje do Pani fatimskiej prosimy przynosić do zakrystii. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary!

7.    W piątek XXrocznica wizyty pasterskiej św. Jana Pawła II w Łowiczu (1999), a po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00.

8.    Za tydzień Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, a po Mszy św. o godz. 16.00 wieczór uwielbienia z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie. 

9.    Zapraszamy chętnych na wakacyjny kurs Prawa Jazdy kategorii B, który rozpocznie się 10.06.2019 r. o godz. 19.00 w sali katechetycznej.

10.III Męskie Oblężenie Jasnej Góry 22 czerwca br.Celem spotkania jest odnowa oraz umocnienie życia duchowego mężczyzn. Program na plakacie i ulotkach.

11.W ostatni weekend czerwca organizujemy dodatkowy kurs przedmałżeński. Kurs zaczyna się w piątek 28 VI Mszą św. o godz.18.00. Zapisy telefonicznie 603 913 913.

12.Zapraszamy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Organizatorami Warszawskiej Pieszej Pielgrzymki Akademicka Grup „17” na Jasną Górę są Pallotyni. Pielgrzymka wyrusza 6 sierpnia z Warszawy. Wędrówka trwa dziewięć dni i kończy się 14 sierpnia. Pielgrzymka "17-ka" składa się z 15 grup. Przewodnikiem grupy fioletowej jest nasz wikariusz ks. Adam Izdebski SAC. W sobotę 15 czerwca o godz.10.00 w Ołtarzewie odbędzie się spotkanie pielgrzymkowe grupy fioletowej. Zainteresowanych uczestnictwem w pielgrzymce odsyłamy do ks. Adama.

13.Jest do nabycia nowy numer gazetki parafialnej „Parafialny SMS”.

14.W przyszłą niedzielę dzieci z naszej scholii ANIELSKIE NUTKI będę zbierały ofiary do puszek na wyjazd wakacyjny do Karpacza.  

15.W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odszedł śp. Władysław Nikorowski (lat 65),Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

Zapowiedzi przedślubne:

 

1.   Krzysztof Aleksander Pawłowski, kawaler z naszej parafii

Monika Anielak, panna z par. św. Jadwigi Królowej w Kutnie (zapowiedź II)

 

2.    Jakub Kamiński, kawaler z naszej parafii

Sylwia Wioletta Kostrzewa, panna z naszej parafii (zapowiedź II)

 

3.    Justyna Walerczak, panna z naszej parafii

Kornel Tomasz Grzybek, kawaler z parafii w Woźniakowie (zapowiedź II)

 

4.    Krzysztof M. Ludziński, kawaler z par. św. Jadwigi Królowej w Kutnie

    Martyna Pyczek, panna z par. tutejszej (zapowiedź I)                         

TOP