Ogłoszenia parafialne z II Niedzieli Zmartwychwstania - 28.04.2019 r.

 

 

1.  Dziś Święto Miłosierdzia Bożego.Św. siostra Faustyna w swoim Dzienniczkupisała o życzeniu Chrystusa: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była Świętem Miłosierdzia. W tym dniu otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mojego. Wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego”. Życzenie o ustanowieniu Święta Miłosierdzia Bożego w całym Kościele spełnił św. Jan Paweł II.

2. Ostatnia niedziela kwietnia to zatwierdzony w kalendarzu duszpasterskim Konferencji Episkopatu Polski dzień szczególnej modlitwy za kierowców i wszystkich poruszających się po drogach. W tym roku hasłem obchodzonej 28 kwietnia Niedzieli Modlitw za Kierowców są słowa „W mocy Ducha z Miłością na każdej drodze”.

3.    Dziś po Mszy św. o godz. 16.00 koncert „Skaldowie na jazzowo” w wykonaniu Pawła Pańty z Zespołem. Serdecznie zapraszamy!

4. Pod hasłem: „Wolontariat w służbie miłosierdzia”rozpoczyna się w Kościele w Polsce 76.Tydzień Miłosierdzia. Po Mszy Świętej zbierane będą ofiary do puszek na Caritas Diecezji Łowickiej. 

5. W poniedziałek 29 IV br. święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy i Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie drugiej wojny światowej.

6.    We wtorek 30 IVprzeniesiona z 23 IV – Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. 

7.    W środę rozpoczyna się miesiąc maj. Nabożeństwa majowe dla wszystkich codziennie            o godz. 17.30. Nabożeństwa przy figurze Matki Bożej na Dybowie o godz. 19.30. 

8.     W środę 1 Vprzypada wspomnienie św. Józefa RzemieślnikaMsze Święte: 7.00, 9.00 i 18.00.

9.    W czwartek 2 majaobchodzić będziemy święto państwowe – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Nie zapomnijmy o jej wywieszeniu.

10.W piątek, 3 maja Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. Porządek Mszy Świętych jak w niedzielę. Zapraszamy do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny.

11.W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiącaW czwartekmodlić się będziemy o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W piątek spowiedź na każdej Mszy św. O godz. 15.30 nabożeństwo majowe. W sobotęo godz. 17.15 kolejne nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi. W tym dniu po Mszy św. wieczornej członkowie wspólnoty Żywego Różańca w sali na plebanii wymienią tajemnice różańcowe.

12.W sobotę z posługą sakramentalną odwiedzimy w domach chorych.

13.Zapraszamy chłopaków do udziału w akcji „Zostań pallotynem na weekend”w Wyższym Seminarium Duchownym Księży Pallotynów w Ołtarzewie.
Wydarzenie odbędzie się w dniach 9-11 maja 2019 r
Będzie można zobaczyć jak to jest być w seminarium, przyglądnąć się codziennym obowiązkom pallotyńskiego kleryka. Może to być dla kogoś czas skupienia, czas rozeznania i wyboru drogi życia z Chrystusem. Więcej informacji u ks. Kazimierza. 

14.W przyszłą niedzielę z racji I niedzieli miesiąca po każdej Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt oddania rodzin naszej parafii Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata, a o godz. 17.30 Modlitwa Mężczyzn w intencji dzieci i młodzieży przed zagrożeniami duchowymi.

15.11 maja 2019 r. o godz. 19.00 w Kościele Parafialnym p.w. św. Jakuba w Skierniewicachodbędzie się XV Diecezjalne czuwanie Młodzieżowe w intencji powołań. Bardzo serdecznie zapraszamy młodzież, która pragnie rozeznać swoja drogę życia a także wszystkich, którzy pragną modlić się o nowe powołania w Kościele.

16.Zapraszamy na pielgrzymkę do Włoch w terminie 25.06 – 04.07. 2019 r. Zgłoszenia pod nr telefonu 609101920 u ks. Piotra Skibniewskiego.

17.Jest do nabycia nowy numer gazetki parafialnej „Parafialny SMS”.  

W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odeszła śp. Jadwiga Szczepańska (l. 75).Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie… 

 

Zapowiedzi przedślubne:

 

Krzysztof Piotr Aniszewski, kawaler z par. tutejszej 

Martyna Buczkowska, panna z par. w Krośniewicach, zapowiedź II.

 

Piotr Sęk, kawaler z par. w Ozorkowie 

Magdalena Pietrzak, panna z par. tutejszej, zapowiedź II.

 

Michał Wasielewski, kawaler z par. tutejszej

Justyna Natalia Krysińska, panna z par. tutejszej, zapowiedź I.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TOP