Ogłoszenia parafialne z Niedzieli Palmowej Męki Pańskiej - 14.04.2019 r.

 

 

1.    Dziś Niedziela Męki Pańskiej, zwana Niedzielą Palmową. Wspominamy uroczysty wjazd Chrystusa do Jerozolimy dla dokonania Paschalnego Misterium. Palmy błogosławimy na każdej Mszy Świętej. Palmy zrobione przez członków Legionu Maryi i Żywego Różańca można nabywać przed każdą Mszą Świętą. Dochód ze sprzedaży palm zostanie przeznaczony na kwiaty do Grobu Pańskiego. Liturgia dzisiejsza rozpoczyna Wielki Tydzień, w którym przeżywamy najważniejsze wydarzenia zbawcze.

2.    Dziękujmy za przygotowanie palm wspólnocie: Legionu MaryiŻywego Różańca, pani sołtys: z Adamowa, z Gołębiewka Nowego, z Gołębiewka Starego i z Florka, paniom z Koła Kobiet Aktywnychz Gołębiewka Nowego. Dziękujemy za twórczą i pożyteczną aktywności, która służy innym. Dziękujemy pozostałym osobom, które pomagały w przygotowaniu palm. Dochód ze sprzedaży palm zostanie przeznaczony na kwiaty do Grobu Pańskiego.

3.    Dziś po Mszy Świętej o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców (będą stroje komunijne), a po Mszy św. o godz. 16.00 spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania. 

4.    Dziś po Mszy św. o godz. 16.00 kolejny wieczór uwielbienia z modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie.

5.    Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz.15.15. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny. 

6. Wielki Czwartek Mszą Świętą Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne. W Wielki Czwartek dziękujemy Jezusowi Chrystusowi za dar Eucharystii i Kapłaństwa. Po Mszy Świętej nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do miejsca przechowania, do tzw. „Ciemnicy” i adoracja do godz. 22.00.

    Na liturgię Wielkiego Czwartku szukamy mężczyzn do obrzędu obmycia nóg.

7.  Wielki Piątek początek adoracji od godz. 8.00 rano. O godz. 15.00 uczcimy śmierć Chrystusa koronką do Miłosierdzia Bożego i rozpoczniemy nowennę przed Świętem  Miłosierdzia Bożego. O godz. 17.00zapraszamy na wspólną Drogę Krzyżową wokół naszej świątyni. Liturgia wielkopiątkowa rozpocznie się o godz. 18.00. W czasie adoracji Krzyża zbierane będą ofiary na Grób Pański w Jerozolimie. Po liturgii wielkopiątkowej nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego.  Po przeniesieniu Najświętszego Sakramentu odśpiewamy Gorzkie Żale. Od godz. 21.00 swoje czuwanie przed Najświętszym Sakramentem w Grobie Pańskim rozpoczną wspólnoty Legionu Maryi i Żywego Różańca, natomiast od godz. 22.00 czuwać będzie wspólnota Przyjaciół Oblubieńca. Adoracja potrwa do godz. 24.00. W Wielki Piątek zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły. Możliwość spowiedzi w Wielki Piątek od godz. 14.00 do 16.00. Do warty honorowej przy Grobie Pańskim zapraszamy członków Ochotniczej Straży Pożarnejz Gołębiewka oraz harcerzy i zuchów. Liczymy również na ich obecność w Wielką Sobotę i Rezurekcję. 

8.  Wielką Sobotę początek adoracji od godz. 8.00 rano. W tym dniu święcimy pokarmy na stół wielkanocny. Święcenie pokarmóww kościele od godz. 9.00 do 13.00. W tym czasie można będzie nabyć za dobrowolną ofiarę wodę święconą w pięknych buteleczkach i woskowe świece na liturgię Wigilii Paschalnej. Ofiary za wodę świeconą i świece będą przeznaczone na wakacyjny wyjazd dla ministrantów!

Możliwość spowiedzi w Wielką Sobotę od godz. 9.00 do 15.00. Liturgia Wigilii Paschalnej w sobotę rozpocznie się o godz. 20.00. Prosimy o przyniesienie świec na odnowienie przyrzeczeń chrztu świętego podczas Wigilii Paschalnej.

9.    Procesja rezurekcyjna w Wielką Niedzielę o godz. 6.00. Nie będzie Mszy Świętej o godz. 8.00. Pozostałe Msze Święte: 10.00, 12.00 oraz 16.00

10. Święte Triduum Paschalne to najważniejsze dni w roku liturgicznym Kościoła. Przeżywamy w nich największe tajemnice naszej wiary. Zróbmy wszystko, aby w nich uczestniczyć. 

11. Zapraszamy na pielgrzymkę do Armenii. Szczegółowe informacje oraz program u ks. Stanisława oraz na stronie internetowej www.pallotynikutno.pl

12.  Jest nowy numer gazetki parafialnej „Parafialny SMS”.  

 

Zapowiedzi przedślubne: 

 

Łukasz Sęczkowski, kawaler z par. tutejszej

Paulina Jakubowska, panna z par. św. Jana Chrzciciela z Kutna, zapowiedź II

 

Paweł H. Drogoś, kawaler z par. św. Jana Ewangelisty w Paczkowie

Katarzyna Michalak, panna z par. tutejszej, zapowiedź II

 

Tomasz Robert Gałązka, kawaler z par. tutejszej 

Agnieszka Maćkowiak, panna z par. tutejszej, zapowiedź I. 

 

Wszystkim życzymy pięknej niedzieli i błogosławionego Wielkiego Tygodnia !

              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TOP