Ogłoszenia parafialne z VIII niedzieli zwykłej - 03.03.2019 r.

 

1.    Dziś po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i akt oddania rodzin naszej parafii Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata, a o godz. 17.30 kolejne spotkanie formacyjne Wspólnoty Mężczyzn.

 

2.   Rozpoczyna się dzisiaj 52. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to szczególny czas modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i wynagradzania Bogu za grzechy pijaństwa.

 

3.    Dzisiejsza taca na budowę i remont kościołów w naszej diecezji.

 

4.     W najbliższą środę rozpoczyna się Wielki Post. W tym czasie każdy wierny powinien szczególnie praktykować czyny pokutne służące nawróceniu serca. Nasze nawrócenie serca powinno się dokonać przez modlitwę, post i dzieła miłosierdzia. Porządek Mszy w Środę Popielcową: 7.00, 9.00 oraz 18.00.

 

5.    W Wielkim Poście obowiązuje nas zakaz udziału w zabawach. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu trwać będą Kwartalne Dni Modlitwy o ducha pokuty.

 

6.    Środę Popielcowąobowiązuje abstynencja, post ścisły i powstrzymanie się od pokarmów mięsnych. Powstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje również we wszystkie Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty

 

7.    Do tradycyjnych nabożeństw Wielkiego Postu należą Droga Krzyżowa i Gorzkie ŻaleDroga Krzyżowa w piątek: dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych i młodzieży o godz. 17.30Gorzkie Żalez kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15.15. Za udział w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny. Tak zaplanujmy swój czas, abyśmy mogli uczestniczyć w tych nabożeństwach.

 

8.    W tym tygodniu od Środy Popielcowej do piątku dzieci i młodzież ze szkół w naszej parafii będą przeżywać swoje rekolekcje szkolne

 REKOLEKCJE SZKOLNE 6-8 marca 2019 r.

                       6 – 7 marca 2019 r.  (środa – czwartek)

   8.30 – 10.00–  spotkanie z nauką dla LO(w szkole)

             10.15 – 11.45– nauka dla klas 0 – V Szkół Podstawowych

(w kościele)

                   12.15 – 13.45– nauka dla klas VI – VIII Szkół Podstawowych

                    i III kl. Gimnazjum(w kościele)

8 marca 2019 r. (piątek)

                      9.00 – 11.00– Msza Św. z nauką dla LO, klas VI – VIII Szkół   Podstawowych i III kl. Gimnazjum(w kościele)

                                 11.30 – 13.00– Msza Św. z nauką dla klas 0 – V Szkół Podstawowych (w kościele)

 

9.   W tym tygodniu przypada I Czwartekmiesiąca. W tym dniu Msza św. o godz. 18.00 w intencji nowych powołań kapłańskich i do życia konsekrowanego. 

 

10.W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz.12.00 kolejne spotkanie formacyjne dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców. 

 

11.W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00 koncert „Gorzkie Żale na jazzowo” zespołu La Pallotina, a po koncercie obowiązkowe spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców. Na koncert zapraszamy razem z Urzędem Gminy Kutno, p. wójt Justyną Jasińską, który koncert sfinansuje. 

 

12.Zapraszamy na pielgrzymkę do Armenii. Szczegółowe informacje oraz program u ks. Stanisława oraz na stronie internetowej www.pallotynikutno.pl.

 

13.Organizujemy wyjazd Na Misterium Męki Pańskiej do WSD w Ołtarzewie dnia 16 marca 2019 r. o godz. 10.00. Zapisy w zakrystii i kancelarii a koszt 25 zł.

 

14. Jest nowy numer gazetki parafialnej „Parafialny SMS”. 

 

15.Miłosierdziu Bożemu polecamy śp. Grzegorz Bałazy lat 48. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

 

Wszystkim życzymy pięknej niedzieli, miłych ostatków i błogosławionego całego czasu Wielkiego Postu!

              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TOP