1. Dziś zbiórka ofiar po Mszach św. do puszek, na przyjęcie 7 sierpnia br. o godz. 12.00 pielgrzymów idących z Płocka na Jasną Górę, którzy u nas będą mieli swój odpoczynek i poczęstunek.

  2. Zapraszamy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Organizatorami Warszawskiej Pieszej Pielgrzymki Akademicka Grup „17” na Jasną Górę są Pallotyni. Pielgrzymka wyrusza 6 sierpnia z Warszawy. Wędrówka trwa dziewięć dni i kończy się 14 sierpnia. Pielgrzymka "17-ka" składa się z 15 grup. Przewodnikiem grupy fioletowej jest nasz wikariusz ks. Adam Izdebski SAC. Zainteresowanych uczestnictwem w pielgrzymce ks. Adam zaprasza na organizacyjne spotkanie, które odbędzie się w poniedziałek 22 lipca po Mszy św. o godz. 18.00 w sali na plebani.
    Biskup Łowicki zaprasza na XXIV Łowicką Pieszą Pielgrzymkę Młodzieżową na Jasną Górę w dniach 6 – 15 sierpnia 2019 r. Grupa Biało-Żółta pielgrzymuje z Kutna i okolicznych parafii.

1.    Dzisiaj I Niedziela m-ca - adoracyjna. Polecajmy Jezusowi sprawy naszej ojczyzny. 

2.    Przyjmujemy 7 sierpnia br. w południe Pielgrzymkę Płocką. P. Wójt Justyna Jasińska, p. Józef Melka oraz Starostwo Powiatowe w Kutnie zasponsorowali wodę mineralną dla pielgrzymów za którą dziękujemy. Drogie Parafianki i Parafian proszę o przygotowanie kilku blach ciasta dla pielgrzymów, żebyśmy mogli ich poczęstować. Spodziewamy się ok 1200 pątników. Osoba koordynująca to wydarzenie to p. Ewa Szkup tel. 785 097 652.

3.    Intencje różańcowe na miesiąc sierpień: za ojczyznę, za rodziny naszej parafii oraz za pielgrzymów.

4.    Akolita Bartłomiej Andrych dnia 12 października 2019 r. w Kościele Parafialno-Seminaryjnym Księży Pallotynów w Ołtarzewie ma przyjąć święcenia Diakonatu. Podajemy tę wiadomość do publicznej wiadomości w celu realizacji wymogów prawa kanonicznego. Kandydata do pierwszego stopnia święceń z naszej wspólnoty parafialnej (pierwszego od erygowania parafii) poddajemy waszej życzliwej pamięci modlitewnej.

5.    Wszystkim życzymy pięknych wakacji. Niech Bóg Wam błogosławi!

  

Zapowiedzi przedślubne:

 

1.   Stanisław Majtczak, kawaler z par. tutejszej 

Karolina Prusak, panna z par. w Strzegowie, zapowiedź II.

 

2.   Bartosz P. Kapela, kawaler z par. św. Franciszka z Asyżu w Namysłowie

Aleksandra Trzcińska, panna z par. tutejszej, zapowiedź II.

 

 

 

 

 

 

 

 

1.    Dzisiaj po Mszach św. specjalne błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów. Dla każdego kierowcy przygotowaliśmy pamiątkę tego wydarzenia. 

2.    W tym tygodniu I CzwartekI Piątek oraz I Sobota m-ca. W I Czwartek prośba o modlitwę w intencji nowych powołań kapłańskich i misyjnych. W I Piątek m-ca spowiedź dla wszystkich od godz. 17.00, nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30 później Msza św. oraz adoracja NS do godz. 20.00. W I Sobotę zapraszamy na Nabożeństwo I Sobót m-ca, które rozpocznie się o godz. 17.00.

3.    Najbliższa niedziela z racji I Niedzieli miesiąca będzie adoracyjną.

4.    Przyjmujemy 7 sierpnia br. w południe Pielgrzymkę Płocką. P. Wójt Justyna Jasińska sfinansowała wodę mineralną dla pielgrzymów za którą dziękujemy. Drogie Parafianki i Parafian proszę o przygotowanie kilku blach ciasta dla pielgrzymów, żebyśmy mogli ich poczęstować. Spodziewamy się ok 1200 pątników.

5.    Rozpoczyna się miesiąc sierpień. Zachęcamy do trzeźwości, którą można ofiarować w intencji wynagradzającej za profanowanie symboli religijnych w naszej ojczyźnie. 

6.    Akolita Bartłomiej Andrych dnia 12 października 2019 r. w Kościele Parafialno-Seminaryjnym Księży Pallotynów w Ołtarzewie ma przyjąć święcenia Diakonatu. Podajemy tę wiadomość do publicznej wiadomości w celu realizacji wymogów prawa kanonicznego. Kandydata do pierwszego stopnia święceń z naszej wspólnoty parafialnej, pierwszego od erygowania parafii, powierzamy waszej życzliwej pamięci modlitewnej.

7.    Wszystkim życzymy pięknych wakacji. Niech Bóg Wam błogosławi!

  

Zapowiedzi przedślubne:

 

1.   Stanisław Majtczak, kawaler z par. tutejszej 

Karolina Prusak, panna z par. w Strzegowie, zapowiedź I.

 

2.   Bartosz P. Kapela, kawaler z par. św. Franciszka z Asyżu w Namysłowie

Aleksandra Trzcińska, panna z par. tutejszej, zapowiedź I.

 

 

 

 

 

 

 

 

1.    W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek, aby 7 sierpnia br. o godz. 12.00 przyjąć pielgrzymkę płocką.

2.    Zapraszamy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Organizatorami Warszawskiej Pieszej Pielgrzymki Akademicka Grup „17” na Jasną Górę są 
Pallotyni. Pielgrzymka wyrusza 6 sierpnia z Warszawy. Wędrówka trwa dziewięć dni i kończy się 14 sierpnia. Pielgrzymka "17-ka" składa się z 15 grup. Przewodnikiem grupy fioletowej jest nasz wikariusz ks. Adam Izdebski SAC. Zainteresowanych uczestnictwem w pielgrzymce odsyłamy do ks. Adama.

3.    Salezjanie z Woźniakowa organizują pielgrzymkę do Wilna w dniach 03-06.10.2019 r. Zapisy i bliższe informacje u ks. dyrektora Henryka Chibowskiego (tel. 604489191) oraz na www.wozniakow.salezjanie.pl

4.    W dniach 25-31.07.2019 r. odbędzie się pielgrzymka Węgry – Słowacja - Austria. Zapisy pod nr tel. 609101920 (ks. Piotr).

5. Do wieczności Pan powołał śp. Władysława Łateckiego (lat 92). Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

6.    Wszystkim życzymy pięknych wakacji. Niech Bóg Wam błogosławi!

 

Zapowiedzi przedślubne:

 

Artur Jagodziński, kawaler z naszej parafii,

Aleksandra Ambroziak, panna z parafii w Głogowcu (zapowiedź II)

 

Łukasz Janikula, kawaler z naszej parafii,

Magdalena Róża Wojtczak, panna z parafii tutejszej (zapowiedź I)

 

Krzysztof Gryglewski, kawaler z par. św. Stanisława Bp w Kutnie

Anna Głowienka, panna z parafii tutejszej (zapowiedź I)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1.    Dziś I niedziela lipca, dlatego po każdej Mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt oddania rodzin naszej parafii Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata.

2.    Codziennie na nabożeństwach wieczornych zapraszamy do modlitwy różańcowej przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. W lipcu i sierpniu możliwość spowiedzi w dni powszednie w czasie nabożeństwa od 17.30 do 18.00. 

TOP