2015-09-23 - Symbole ŚDM - 0015Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Kutnie uczestniczyli w historycznym wydarzeniu. W parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kutnie-Dybowie powitali Symbole Światowych Dni Młodzieży.

Od kwietnia 2014 roku Krzyż wraz z Ikoną Matki Bożej Opiekunki Ludu Rzymskiego pielgrzymuje po diecezjach przygotowując Polskę na Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się w lipcu 2016 roku w Krakowie. Do 2 października 2015 r trwa peregrynacja Symboli w diecezji łowickiej.

Bierzmowanie21czerwca 2015 r. w parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kutnie odbyła się uroczysta Msza święta, podczas której Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Andrzej Franciszek Dziuba udzielił 32 kandydatom Sakrament Bierzmowania. Do sakramentu przystąpili uczniowie klas II i III gimnazjalnych.

Młodzież po wysłuchaniu kazaniu odnowiła przyrzeczenia chrzcielne i przystąpiła do Sakramentu Bierzmowania. Ksiądz bp naznaczył znakiem krzyżma kandydatów. Po homilii biskup poświęcił pamiątkowe krzyże, które zawsze mają przypominać o tak ważnym święcie. Na uroczystość przybyli zaproszeni kapłani, rodzice, świadkowie, oraz zaproszeni goście.

2015-06-04 - Boże Ciało - 082Centralne obchody Uroczystości Bożego Ciała rozpoczęły się 4 czerwca 2015 r. Mszą św. o godz. 10.00.  Po zakończeniu Mszy św. wyruszyła procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy umieszczonych na osiedlu Kutno - Dybów. Wierni i duchowni modlili się przy polowych ołtarzach, śpiewali religijne pieśni, zaś dziewczynki sypały kwiatki. Grupy parafialne niosły sztandary, feretrony, obrazy i figury świętych.

Pierwsza Komunia ŚwiętaI Komunia Święta to bardzo ważny moment w życiu każdego dziecka. Do tej wyjątkowej chwili dzieci przygotowują się przez cały rok.
W tym roku w naszej parafii po raz pierwszy Święty Chleb przyjęło 42 dzieci.
Wielu przybyłych na Uroczystości Parafian, ale przede wszystkim najbliżsi i rodzina wspierali dzieci swoją obecnością i modlitwą, aby zawsze szczerze kochały Jezusa i szły z nim przez całe swe życie. Rodzice w podzięce za udzielenie Pierwszej Komunii Świętej pozostawili jako dar projektor multimedialny.

Niedziela ZmartwychwstaniaMsza Święta Rezurekcyjna rozpoczęła się procesją z grobu Pańskiego, wraz z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Przedstawiciele grup parafialnych nieśli chorągwie i różaniec. Po wejściu do kościoła adorowaliśmy Jezusa, po czym rozpoczęła się uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem Ks. Leszka Judy SAC. Uwagę i skupienie modlitewne pobudzały żywiołowo śpiewane pieśni Wielkanocne.

TOP