Info parafialne z 22.03.2020

  1. Dziś niedziela radości – „Laetare”. Źródłem naszej radości jest Bóg i Jego wierna miłość.
  2. Do tradycyjnych nabożeństw Wielkiego Postu należą Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale. Droga Krzyżowa w piątek: dla dzieci o godz. 30, dla dorosłych i młodzieży o godz. 17.30Gorzkie Żalez kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 15.15. Za udział w tych nabożeństwach możemy uzyskać odpust zupełny.
  3. We wtorek (24 marca) – Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacja niemiecką. 
  4. W środę, 25 marca obchodzić będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, które w Polsce łączy się z obchodem Dnia Świętości Życia. Zachęcamy w tym dni do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego. Adopcja trwa 9 miesięcy – do Bożego Narodzenia. 
  5. W środę przeżywać będziemy 28. rocznicę powstania naszej łowickiej diecezji. Zachęcamy do modlitwy w intencji naszej diecezji.
  6. Rekolekcje wielkopostnew naszej parafii, zaplanowane w dniach 29-31 marca 2020 r. z powodu epidemii koronawirusa musimy odwołać, ale jesteśmy pod telefonem do dyspozycji dla wszystkich chcących skorzystać z sakramentu spowiedzi świętej. 
  7. Zbieramy odzież (głównie męską) dla ludzi w kryzysie bezdomności. Czystą i poskładaną odzież przyjmujemy na plebani. 
  8. W dniach 30.07 - 08.08.2020 r. organizowana jest pielgrzymka na Festiwal Młodych do Medjugorje. Wyjazd z naszej parafii. Program na plakatach w naszej parafialnej gablocie. Zapisy i info: 503012650 lub 798537212
  9. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli, pokoju serca i głębokiego przeżywania czasu Wielkiego Postu!  

       

 

 

TOP