IV Niedziela Wielkanocy – Niedziela Dobrego Pasterza – 03 maja 2020 r.

 1. Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i akt oddania rodzin naszej parafii Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata, a o godz. 17.30 – modlitwa Wspólnoty Mężczyzn w intencji ochrony dzieci i młodzieży przed zagrożeniami duchowymi.
 2. Dzisiejsza IV niedziela Wielkanocy zwana Niedzielą Chrystusa Dobrego Pasterza to Światowy Dzień Modlitw o Powołania i rozpoczęcie Kwartalnych Dni Modlitw o powołania do służby w Kościele.
 3. Dziś także przypada rocznica Konstytucji 3 maja 1791 roku i Dzień Emigranta.
 4. W związku z trwającym w naszej Ojczyźnie stanem epidemicznym, na zgromadzenia liturgiczne, nie licząc kapłanów i służby liturgicznej, może przebywać 1 osoba na 15 metrów kwadratowych powierzchni świątyni. W naszym kościele może jednocześnie przebywać ok. 70 osób.
 5. W środę 6 V – święto św. Apostołów Filipa i Jakuba.
 6. W tym tygodniu przypada I Czwartek m-ca, w którym na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy szczególnie modlić się o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego.
 7. W piątek 8 V przypada Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i dzień imienin księdza proboszcza. Zachęcamy do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny i księdza proboszcza.
 8. Przez cały maj zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej, które w naszej świątyni będziemy odprawiać w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 15.30. Zachęcamy także do śpiewania litanii loretańskiej przy ozdobionych krzyżach i kapliczkach, a także w domach przed obrazem Matki Bożej.
 9. W związku z trwającym w naszej Ojczyźnie stanem epidemicznym I Komunia święta w naszej parafii zostaje wstępnie przeniesiona na 13.09.2020 r. godz. 12.00.
 10. Nasza parafia dołączyła do programu „Polska bezgotówkowa”. Został zainstalowany terminal płatniczy i jest już możliwe składanie ofiar kartą płatniczą w naszej kancelarii parafialnej lub zakrystii.
 11. Od 16 IV wierni gromadzący się w kościołach na liturgii i poza nią (np. w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu) są zobowiązani do zasłaniania ust i nosa. Obowiązek ten dotyczy także osób posługujących (ministrantów, lektorów), którzy znajdują się podczas liturgii w prezbiterium. Z nakazu tego wyłączeni są księża, którzy odprawiają w danym momencie Msze święte.
 12. Niech Boże Błogosławieństwo i opieka Maryi Wspomożycielki Wiernych towarzyszy nam w tym trudnym czasie i broni nas od wszelkiego zła!

Zapowiedzi przedślubne:

 Wojciech Uzarski, kawaler z parafii św. Wawrzyńca w Warszawie

Anna Dąbrowska, panna z naszej parafii (zapowiedź I)

 

 

pallotynikutno.pl