III Niedziela Wielkiego Postu – 20 marca 2022 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś po Mszy św. o godz. 16.00 wielkopostny wieczór uwielbienia z modlitwą o uzdrowienie!
 2. Dziś taca na budowę i remonty kościołów naszej diecezji.
 3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych w naszej parafii. Droga krzyżowa w piątki o godz. 17.30, a Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 15.15. Za udział w nich można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 4. W czwartek (24.03) – Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. Obchodzony jest w rocznicę tragicznej śmierci rodziny Ulmów, zamordowanych wraz z ukrywanymi przez siebie Żydami za okazaną im pomoc.
 5. Tego dnia obchodzony jest też Dzień Pamięci i Modlitwy za Misjonarzy – Świadków Wiary i Męczenników. Jest to również dzień modlitwy i postu za misje.
 6. W czwartek o godz. 17.15 Legion Maryi zaprasza na ACIS z okazji 30 lecia istnienia.
 7. W piątek (25.03) – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, obchodzona jako Dzień Świętości Życia. Zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Tego dnia papież Franciszek dokona aktu poświęcenia Ukrainy i Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi. W łączności z papieżem, prosząc o pokój na Ukrainie, zachęcamy do modlitwy i postu w tej intencji!
 8. Zapraszamy w piątek, tj. 25 marca br. na adorację NS o godz. 17.00 celem zjednoczenia z Ojcem św. Franciszkiem, który będzie zawierzał Ukrainę i Rosję Niepokalanemu sercu Maryi.
 9. W sobotę (26.03) o godz. 10.45 zbiórka przed naszym kościołem i wyjazd pielgrzymów na Misterium Męki Pańskiej do Ołtarzewa!
 10. Od IV niedzieli Wielkiego Postu (27-29.03.2022), będziemy przeżywać rekolekcje wielkopostne w naszej parafii, które poprowadzi ks. dr Grzegorz Kurp SAC.
 1. Duszpasterstwo Przedsiębiorców w Łodzi zaprasza w dniu 26.03.2022 na konferencję dla przedsiębiorców i pracodawców „Biznes po Bożemu, czyli jak prowadzić firmę zgodnie z wartościami chrześcijańskimi”. Szczegóły na stronie talentlodz.pl
 2. Młodzież zapraszamy na Pallotyńskie Czuwanie (nie tylko) dla maturzystów w Częstochowie w terminie 9-10.04.2022 Zapisy i szczegóły u ks. Kazimierza!
 3. Niech Boże Błogosławieństwo towarzyszy Wam w tym tygodniu, a Maryja Wspomożenie Wiernych i św. Wincenty Pallotti wypraszają nam dary Ducha Świętego!

                                                                                                                 Duszpasterze!

 

     Zapowiedzi przedślubne:

     Marcin Kikoszycki, kawaler z naszej parafii,

     Ewelina Ignaczak, panna z parafii w Łaniętach (zapowiedź II) 

                                                 

III niedziela Wielkiego Postu – 20 marca 2022 r.

 

Kaznodzieja Ks. Proboszcz
Godz.

Mszy Świętej

Celebrans Konfesjonał Taca
8.00 Ks. Proboszcz   Arkadiusz Rutkowski
10.00 Ks. Proboszcz    Arkadiusz Rutkowski
12.00 Ks. Kazimierz Ks. Proboszcz Ks. Proboszcz
 

15.15

 

     Gorzkie Żale – ks. Kazimierz 

16.00 Ks. Kazimierz

Ks. Proboszcz

Ks. Adam Ks. Adam