III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 07 marca 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś z racji I niedzieli m-ca, po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 17.30 – modlitwa Wspólnoty Mężczyzn w intencji ochrony dzieci i młodzieży przed zagrożeniami duchowymi.
 2. W Wielkim Poście zapraszamy na tradycyjne wielkopostne nabożeństwa: Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale. Za udział w nich można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Droga krzyżowa w piątek o 17.30, a Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 15.15.
 3. Dziś taca na budowę i remonty kościołów w naszej diecezji.
 4. W środę (10 III) podczas wieczornego nabożeństwa rozpoczynamy nowennę do św. Józefa przed uroczystością św. Józefa, która przypada 19 III. Modlić się będziemy za Kościół Święty, naszą Ojczyznę, wszystkie rodziny naszej parafii i w naszych osobistych intencjach.
 5. W sobotę (13 III) przypada ósma rocznica wyboru Ojca Świętego Franciszka. Polecamy jego osobę Waszej modlitwie.
 6. Za tydzień IV. niedzielą Wielkiego Postu rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii, które poprowadzi ks. dr Łukasz Górzyński SAC. Wszystkich serdecznie zapraszamy na rekolekcje.
 7. Za tydzień, po Mszy św. o godz. 12.00, kolejne spotkanie formacyjne dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców, a po Mszy św. o godz. 16.00, dla kandydatów do bierzmowania.
 8. W Katolickiej Szkole Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich im. Generała Władysława Andersa w Wierzbiu trwa rekrutacja do szkoły podstawowej i oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2021/2022. Szczegóły na plakacie i ulotkach w przedsionku kościoła oraz pod numerem telefonu 24 2547686.
 9. Za dwa tygodnie w niedzielę 21 III br. po Mszach świętych wolontariusze będą kwestować na rzecz Kutnowskiego Hospicjum. W ramach wielkopostnej jałmużny prosimy o wsparcie swoją ofiarą Kutnowskiego Hospicjum!
 10. Trwa zbiórka odzieży dla osób w kryzysie bezdomności. Odzież czystą i poukładaną można przynosić na plebanię.
 11. Niech Błogosławieństwo Boże spocznie na nas i chroni nas od wszelkiego zła!

                                                                    pallotynikutno.pl