II NIEDZIELA ADWENTU – 6 grudnia 2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiejsza niedziela Adwentu to Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej: na Białorusi, Litwie, Łotwie, Estonii, Ukrainie, Rosji, Mołdawii, Armenii, Gruzji, Kazachstanie, Tadżykistanie, Kirgizji i Uzbekistanie. Na pomoc Kościołowi na Wschodzie dziś po Mszach św. można złożyć ofiarę do puszki.
 2. Dziś, z racji I niedzieli miesiąca, po każdej Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu i akt oddania rodzin naszej parafii Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Mężczyzn zapraszamy na modlitwę różańcową o godz. 17.30 w intencji ochrony dzieci i młodzieży przed zagrożeniami duchowymi.
 3. Przeżywamy Adwent – radosny czas prostowania ścieżek życia i oczekiwania na przyjście Zbawiciela. W Adwencie zapraszamy na tradycyjne Roraty. Wraz z Maryją oczekujemy na narodzenie Syna Bożego. Roraty w dni powszednie o godz. 7.00 rano. O godz. 6.40 rozpoczyna się śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Roraty dla dzieci i młodzieży we wtorki i piątki o godz. 16.30. Przynośmy ze sobą zapalone lampiony, które są znakiem naszego czuwania.
 4. We wtorek 8 grudniaUroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Porządek Mszy św. w tym dniu: godz. 7.00 (Roraty), 16.30 (Roraty dla dzieci i młodzieży) i 18.00. W tym dniu Uroczystość odpustową obchodzi parafia w Imielnie, gdzie posługę duszpasterską pełni ks. Adam Izdebski SAC. Uroczysta suma odpustowa w Imielnie o godz. 12.00.
 5. Trwa roznoszenie opłatków po domach i mieszkaniach naszej parafii. Plan roznoszenia opłatków jest w gazetce parafialnej i na stronie internetowej naszej parafii. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na ogrzewanie plebanii.
 6. Za tydzień od III. niedzieli Adwentu do wtorku (13 – 15 XII 2020) odbędą się w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które w tym roku wygłosi znany nam kaznodzieja, Stanisław Zarosa SAC.
 7. Za tydzień spotkanie formacyjne dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców po Mszy św. o godz. 12.00, a dla kandydatów do bierzmowania po Mszy św. o godz. 16.00.
 8. Można jeszcze przynosić nowe wypominki roczne. Kartki na wypominki roczne są wyłożone przy wyjściu z kościoła i w zakrystii. Można je składać w zakrystii, kancelarii lub na tacę. Za wszystkie złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać!
 9. Zachęcamy do nabywania na stół wigilijny caritasowskich świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Duże świece po 15 zł a małe po 6 zł.
 10. Po raz kolejny organizujemy w parafii zbiórkę odzieży dla osób w kryzysie bezdomności. Odzież czystą i poukładaną można przynosić na plebanię.
 11. Intencje różańcowe na miesiąc grudzień: w intencjach Ojca św., naszej ojczyzny oraz dobre przeżycie adwentu dla całej parafii.
 12. Niech Błogosławieństwo Boże towarzyszy nam przez cały Adwent i chroni nas od wszelkiego zła!

Plan roznoszenia opłatków w parafii

7 XII 2020 r. Poniedziałek

–(od godz. 16.00) Narutowicza, Łąkowa

8 XII 2020 r. Wtorek

– (od godz. 16.00)Majdany, Raszewska, Zachodnia, Letnia

9 XII 2020 r. Środa

–(od godz. 16.00) Rolnicza, Florek, Bluszczowa

10 XII 2020 r. Czwartek

– (od godz. 16.00) Krzesinówek, Wiosenna

12 XII 2020 r. Piątek

– (od godz. 16.00) Jesienna, Kukułcza, Gołębia, Jastrzębia, Sokola

13 XII 2020 r. Sobota

– (od godz. 10.00) Gołębiewek Nowy, Sadowa, Chabrowa

pallotynikutno.pl