V Niedziela Wielkanocny

  1. Przez cały maj zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej, które w naszej świątyni będziemy odprawiać w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 15.30. Zachęcamy także do śpiewania litanii loretańskiej przy ozdobionych krzyżach i kapliczkach, a także w domach przed obrazem Matki Bożej.
  2. W środę 13 V rocznica rocznica pierwszego objawienia Matki Bożej w Fatimie i pierwsze nabożeństwo fatimskie w tym roku. O godz. 17.00 zapraszamy na różaniec fatimski w przyniesionych przez Was intencjach połączony z procesją z figurą Pani Fatimskiej wokół naszego kościoła. Kartki z intencjami do Pani Fatimskiej można przynosić do zakrystii. Za złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać!
  3. W czwartek 14 V – święto św. Macieja Apostoła, a w sobotę 16 V – święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski.
  4. Za tydzień w niedzielę 17 V po Mszy św. o godz. 16.00 wieczór uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem z modlitwą o uzdrowienie.
  5. Ze smutkiem informujemy, iż w dniu 7 maja 2020 r., w wieku 65 lat, zmarł nasz Współbrat, Jan Latoń SAC, ze Wspólnoty w Otwocku. Był on pierwszym pallotyńskim Proboszczem naszej parafii i budowniczym naszego kościoła. Pogrzeb śp. ks. Jana Latonia, zgodnie z Jego wolą, odbędzie się w Jego rodzinnej parafii w Starej Kakawie (diec. kaliska) we wtorek 12 maja o godz. 12.00, gdzie spocznie obok swoich rodziców. Śp. ks. Jana polecamy Miłosierdziu Bożemu i Waszej modlitwie.
  6. Przypominamy, że według trzeciego przykazania kościelnego, w okresie Wielkanocy, jako chrześcijanie mamy obowiązek przyjąć Komunię Świętą, a przynajmniej raz w roku przystąpić do spowiedzi świętej.
  7. Nasza parafia dołączyła do programu „Polska bezgotówkowa”. Został zakupiony terminal płatniczy i jest już możliwe składanie ofiar kartą płatniczą w naszej kancelarii parafialnej lub zakrystii.
  8. 2 maja z naszej parafii do wieczności odeszła śp. Jadwiga Sienna (l. 90). Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
  9. Niech Boże Błogosławieństwo i opieka Maryi Wspomożycielki Wiernych towarzyszy nam w tym trudnym czasie i broni nas od wszelkiego zła!

 

Zapowiedzi przedślubne:

 

Wojciech Uzarski, kawaler z parafii św. Wawrzyńca w Warszawie,

Anna Dąbrowska, panna z naszej parafii (zapowiedź II)

 

pallotynikutno.pl