XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.10.2023 r.

 

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś po Mszy św. o godz. 16.00 koncert chóru męskiego „Dysonans” z Kalonki. Bardzo serdecznie zapraszamy! Koncert dedykowany jest św. Janowi Pawłowi!
 2. Kończy się październik – miesiąc różańca. W naszym kościele nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 15.30. Dzieci i młodzież zapraszamy w październiku na ostatni różaniec dla nich we wtorek o godz. 16.30.
 3. W środę (1 XI) – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w naszym kościele jak w każdą niedzielę. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczyć we Mszy św.
 4. W czwartek (2 IX) – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (dzień zaduszny). Msze św. w naszym kościele o godz. 00, 9.00 i 18.00.
 5. Od 1 do 8 listopada za nawiedzenie cmentarza możemy uzyskać odpust zupełny za zmarłych pod zwykłymi warunkami.
 6. W tym tygodniu przypadają I czwartek, I piątek i I sobota m-ca. W piątek od godz. 16.00 okazja do spowiedzi, a o 16.30 dodatkowa Msza św. W sobotę od godz. 9.00 odwiedziny chorych, a o godz. 17.00 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 7. Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej będzie kwestować w dniach 1 i 2 listopada na rzecz ratowania starych grobów na cmentarzu parafialnym w Kutnie. Prosimy o wsparcie tego Dzieła.
 8. Za tydzień pierwsza niedziela m-ca i adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św., a o godz. 17.30 – modlitwa Wspólnoty Mężczyzn w intencji dzieci i młodzieży przed zagrożeniami duchowymi.
 9. Zachęcamy do udziału w akcji Chodzimy biegamy serce Kutnowskiemu Hospicjum oddamy”. Organizator akcji BURSA nr 1 w Kutnia podaje jej szczegóły na stronie bursakutno.pl.
 10. Zbliża się listopad – miesiąc modlitwy za zmarłych. Przez cały listopad będziemy modlić się różańcem za zmarłych z wypominkami. Karteczki z czytelnie wypisanymi imionami zmarłych na wypominki listopadowe i roczne można przynosić do zakrystii. Za wszystkie ofiary złożone na wypominki składamy Bóg zapłać!
 11. Zachęcamy do nabycia kalendarza diecezji łowieckiej na 2024 r. w cenie 7 zł.
 12. Zachęcamy do modlitwy o pokój na Ukrainie oraz w intencji dzisiejszych wyborów parlamentarnych w naszej Ojczyźnie.
 13. W minionym tygodniu zmarł nasz parafianin + Robert Goliński (l.55). Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie…
 14. Niech Boże Błogosławieństwo pozwoli nam doświadczyć bliskości Boga, a Maryja Wspomożenie Wiernych niech osłania nas płaszczem swojej matczynej miłości!