VI Niedziela Wielkanocy – 17 maja 2020 r.

 1. Przez cały maj zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej, które w naszej świątyni odprawiamy w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 15.30. Zachęcamy także do śpiewania litanii loretańskiej przy ozdobionych krzyżach i kapliczkach, a także w domach przed obrazem Matki Bożej.
 2. Dziś po Mszy św. o godz. 16.00 wieczór uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem z modlitwą o uzdrowienie.
 3. Od jutra do środy w Kościele w Polsce będziemy obchodzić Dni Modlitw o urodzaje.
 4. W związku z trwającym w naszej Ojczyźnie stanem epidemicznym, na zgromadzenia liturgiczne, nie licząc kapłanów i służby liturgicznej, może przebywać od dziś 1 osoba na 10 metrów kwadratowych powierzchni świątyni. W naszym kościele może jednocześnie przebywać 100 osób.
 5. Przypominamy, że według trzeciego przykazania kościelnego, w okresie Wielkanocy, jako chrześcijanie mamy obowiązek przyjąć Komunię Świętą, a przynajmniej raz w roku przystąpić do spowiedzi świętej.
 6. Jutro 18 maja świętujemy 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Dziękujemy Bogu za świętego Papieża Polaka, jego wielki pontyfikat i ogromne dziedzictwo, które nam zostawił.
 7. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i odpust w naszej parafii ku czci Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Uroczysta suma odpustowa z procesją wokół naszej świątyni o godz. 12.00.
 8. W piątek przed Mszą św. wieczorną rozpoczniemy nowennę do Ducha Świętego przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W tym dniu przypada tez rocznica konsekracji biskupiej i ingresu Pasterza naszej diecezji bpa Andrzeja Dziuby.
 9. Nasza parafia dołączyła do programu „Polska bezgotówkowa”. Został zakupiony terminal płatniczy i jest już możliwe składanie ofiar kartą płatniczą w naszej kancelarii parafialnej lub zakrystii.
 10. W minionym tygodniu z naszej parafii do domu Ojca wróciła śp. Feliksa Szymczak (l. 89). Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
 1. Niech Boże Błogosławieństwo i opieka Maryi Wspomożycielki Wiernych towarzyszy nam w tym trudnym czasie i broni nas od wszelkiego zła!

 

pallotynikutno.pl