11 czerwca – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało)

 

  1. W czwartek, 11 czerwca 2020Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało).
  2. Porządek Mszy świętych: 08:00, 10.00, 12.00 i 16.00. Procesja z Najświętszym Sakramentem wyruszy po Mszy św. o godz. 8.00.
  3. Procesja przejdzie ulicami: Jesienną, Sadową, Bocianią, Bluszczową, Wiśniową, Zimową i Jesienną wróci z powrotem do kościoła.
  4. O przygotowanie ołtarzy prosimy wspólnoty formacyjne: 1 ołtarz (ul. Sadowa, przy figurze Matki Bożej) – Legion Maryi, 2 ołtarz (ul. Bociania) –  Róże Różańcowe, 3 ołtarz (ul. Zimowa) – Przyjaciele Oblubieńca, 4 ołtarz (przy kościele) – pracownicy kościoła i ministranci.
  5. Gorąco prosimy o udekorowanie domów i uprzątnięcie ulic, którymi przejdzie procesja. Prosimy również o usunięcie samochodów, które mogą utrudnić przejście procesji.
  6. Do wzięcia udziału w procesji zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów, dzieci rocznicowe w swoich pięknych strojach, zapraszamy ministrantów, lektorów. Dorosłych prosimy o niesienia chorągwi, różańca, figury Matki Bożej i obrazu Jezusa Miłosiernego. Bardzo liczymy na obecność strażaków.
  7. Próba sypania kwiatów we wtorek po Mszy św. o godz. 18.00. Za pobożny udział w procesji można uzyskać odpust zupełny.
  8. Od piątku rozpoczyna się oktawa Uroczystości Bożego Ciała. Procesje eucharystyczne po Mszach Świętych wieczornych. Wyjątkiem będzie najbliższa niedziela. Procesja będzie po Mszy Świętej o godz. 12.00.

 

pallotynikutno.pl