XXX Niedziela Zwykła – 24 października 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś Światowy Dzień Misyjny przeżywany pod hasłem „Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy” i początek Tygodnia Misyjnego.
 2. Przeżywamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. W naszym kościele różaniec przed Najświętszym Sakramentem codziennie w dni powszednie o 17.30, a w niedziele o 15.30. Nabożeństwo różańcowe w październiku dla dzieci i młodzieży we wtorki i piątki o 16.30. Zachęcamy wiernych do udziału w tej październikowej modlitwie Kościoła oraz do osobistej i rodzinnej modlitwy różańcowej!
 3. W czwartek – 28 X – święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
 4. Za tydzień w niedzielę 31 X, kazania w naszym kościele głosił będzie Łukasz Gołaś SAC, zajmujący się pallotyńskim radiem ewangelizacyjnym (Pallottti FM) i telewizją (Pallotti TV). Po każdej Mszy św. będzie zbierał ofiary na utrzymanie tych dzieł.
 5. W zakrystii można już zamawiać intencje na przyszły rok kalendarzowy 2022.
 6. Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Przyjmujemy wypominki listopadowe (30 Mszy św. przez cały listopad) i roczne (we wszystkie niedziele roku przed Mszą św. o 8.00 lub 10.00). Kartki na wypominki są wyłożone w przedsionku kościoła i w zakrystii. Kartki z wypisanymi wyraźnie imionami zmarłych można przynosić do zakrystii!
 7. W zakrystii są do nabycia za dowolną ofiarę wkłady Caritas do zniczy. Mamy też już duże wigilijne świece Caritas w cenie 15 zł.
 8. Parafia św. Jadwigi Królowej w Kutnie zaprasza na „Noc Świętych” 31 X 2021 o godz. 18.45. Głównym patronem spotkania będzie bł. Ks. Jerzy Popiełuszko, a hasłem słowa „Wolni w drodze do świętości”. Dzieci, które przybędą na spotkanie przebrane za któregoś ze świętych, dostaną słodki upominek i wezmą udział w konkursie na najpiękniejszy strój.
 9. Konkurs „Kapliczki gminy Kutno” został przedłużony do 30. października 2021 r. Zachęcamy Parafian do opisania kapliczek i krzyży przydrożnych, które są na terenie naszej parafii.
 10. Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej będzie prowadzić kwestę przy Cmentarzu Parafialnym w Kutnie w dniach 31.10 oraz 01.11.2021 roku. Pieniądze z kwesty będą przeznaczone na renowację Kaplicy Oyrzanowskich.
 11. Niech Boże Błogosławieństwo pozwoli nam doświadczyć Jego miłości, a Maryja Wspomożycielka Wiernych i św. Józef, wypraszają nam dary Ducha Świętego!                                

                                                                                                                                                                                           Duszpasterze!

                                                   

 

 

                                                    pallotynikutno.pl