XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 października 2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś pod hasłem „Totus Tuus”, w Kościele katolickim w Polsce  obchodzimy XX Dzień Papieski. Tegoroczny Dzień Papieski przypada w roku stulecia urodzin oraz piętnastej rocznicy śmierci św. Jana Pawła II. W ramach tego dnia w całej Polsce dziś organizowana jest zbiórka ofiar na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, które funduje stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.
 2. W naszej świątyni z okazji dnia papieskiego, gościmy aktorkę Magdalenę Markiewicz, która po Mszy św. o godz. 12.00 wystąpi z koncertem wybranej poezji Karola Wojtyły i poezji maryjnej.  Serdecznie zapraszamy!
 3. Codziennie przez cały październik, zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. Różaniec w naszej świątyni odmawiamy codziennie przed Najświętszym Sakramentem w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 15.30. Dzieci i młodzież na różaniec zapraszamy we wtorki i piątki o godz. 16.30. Prosimy rodziców, aby zachęci i przyprowadzili swoje dzieci na to piękne nabożeństwo.
 4. W tym tygodniu w liturgii przypada: we wtorek (13 X) – Uroczystość bł. Honorata Koźmińskiego, głównego patrona naszej diecezji i ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie o godz. 17.00. , w środę ( 14) – Dzień Edukacji Narodowej, w czwartek (15 X) – wspomnienie św. Teresy z Avila, a w piątek ( 16 X) – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej i 42.rocznica wyboru papieża św. Jana Pawła II.
 5. W przyszłą niedzielę – niedziela misyjna i taca na misje!
 6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00 – kolejny wieczór uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie!
 7. W zakrystii lub kancelarii można zapisywać dzieci kl. III z naszej parafii na przygotowanie do I Komunii św. i młodzież od kl. VIII na przygotowanie do bierzmowania w roku 2021.
 8. Dziś pierwsze spotkanie formacyjne dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin po koncercie po Mszy św. o 12.00, a po Mszy św. o godz. 16.00 – pierwsze spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 9. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia gazetka parafialna, znicze w cenie 3 zł i kalendarz diecezjalny na przyszły rok w cenie 5 zł.
 10. Po raz kolejny organizujemy w parafii zbiórkę odzieży dla osób w kryzysie bezdomności. Odzież czystą i poukładaną można przynosić na plebanię.
 11. W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odeszła + Alicja Broda ( l. 92). Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
 12. Niech Błogosławieństwo Boże towarzyszy nam przez cały nowy tydzień i broni nas od wszelkiego zła!