XXVIII Niedziela Zwykła – 10 października 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś XXI Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się!”. Ogólnopolska zbiórka ofiar do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w kształceniu zdolnej młodzieży z ubogich rodzin. Z tej okazji w naszej świątyni po Mszy św. o godz. 12.00 – koncert Orkiestry Dętej z Leszczynka. Serdecznie zapraszamy!
 2. Przeżywamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. W naszym kościele różaniec przed Najświętszym Sakramentem codziennie w dni powszednie o 17.30, a w niedziele o 15.30. Nabożeństwo różańcowe w październiku dla dzieci i młodzieży we wtorki i piątki o 16.30. Zachęcamy wiernych do udziału w tej październikowej modlitwie Kościoła oraz do osobistej i rodzinnej modlitwy różańcowej!
 3. Dziś po Mszy św. o godz. 12.00 po koncercie papieskim pierwsze spotkanie dla dzieci i rodziców przygotowujących się w tym roku do I Komunii świętej 2022 r., a po Mszy św. o godz. 16.00 dla młodzieży (od klasy VIII) przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.
 4. W środę (13 X) w naszej diecezji Uroczystość bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana, jednego z głównych patronów naszej diecezji.
 5. W środę (13 X) o godz. 17.00 – ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie! (połączone z nabożeństwem różańcowym). Kartki z intencjami do Pani Fatimskiej można przynosić do zakrystii.
 6. W czwartek (14 X) – Dzień Edukacji Narodowej. Polećmy Panu Bogu nauczycieli i wychowawców.
 7. W piątek (15 X) – wspomnienie św. Teresy z Avila, dziewicy i doktora Kościoła.
 8. W sobotę (16 X) – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej i 43. rocznica wyboru Papieża św. Jana Pawła II.
 9. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00 – wieczór uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem z modlitwą o uzdrowienie!
 • Organizujemy wyjazd młodzieży na V Diecezjalne Spotkanie Młodych, które odbędzie się w najbliższą sobotę 16 X w Łowiczu. Wyjazd dla młodych gratis! Zapisy i szczegóły u ks. Kazimierza.
 • W sobotę 23 X Pallotyńskie Czuwanie Młodych w Częstochowie! Program na plakacie w przedsionku Kościoła. Zapisy u ks. Kazimierza.
 • W zakrystii można już zamawiać intencje na przyszły rok kalendarzowy 2022.
 1. Zbliża się listopad – miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Przyjmujemy wypominki listopadowe (30 Mszy św. przez cały listopad) i roczne (we wszystkie niedziele roku przed Mszą św. o 8.00 lub 10.00). Kartki na wypominki są wyłożone w przedsionku kościoła i w zakrystii. Kartki z wypisanymi wyraźnie imionami zmarłych można przynosić do zakrystii!
 2. W parafii św. Jana Chrzciciela w Kutnie spotkanie z Marcinem Zielińskim z „Głosu Pana” ze Skierniewic. Zapraszają w poniedziałek 18 października 2021 r. o godz. 18.00.
 3. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszła + Genowefa Aleksandrowicz (lat 96) Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
 4. Niech Boże Błogosławieństwo pozwoli nam doświadczyć Jego miłości, a Maryja Wspomożycielka Wiernych i św. Józef, wypraszają nam dary Ducha Świętego !Duszpasterze!

pallotynikutno.pl