XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 04 października 2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po każdej Mszy św. – adoracja Najświętszego Sakramentu i akt oddania rodzin naszej parafii Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata, a o godz. 17.30 – modlitwa Wspólnoty Mężczyzn.
 2. Dziś na Mszy św. o godz. 12. 00 – dziękczynienie za tegoroczne plony, czyli Parafialne Dożynki! Po dożynkach mini występ Zespołu Ludowego Na dziękczynienie zapraszają sołectwa z naszej parafii oraz p. wójt Gminy Kutno Justyna Jasińska.
 3. Dziś zbiórka do puszek dla emigrantów z wyspy Lesbos.
 4. Codziennie przez cały październik, zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. Różaniec w naszej świątyni odmawiamy codziennie przed Najświętszym Sakramentem w dni powszednie o godz.17.30, a w niedzielę o godz. 15.30. Dzieci i młodzież na różaniec zapraszamy we wtorki i piątki o godz. 16.30. Prosimy rodziców, aby zachęci i przyprowadzili swoje dzieci na to piękne nabożeństwo.
 5. W zakrystii lub kancelarii można zapisywać dzieci kl. III z naszej parafii na przygotowanie do I Komunii św. i młodzież od kl. VIII na przygotowanie do bierzmowania w roku 2021. Spotkania formacyjne rozpoczną się dla nich od drugiej niedzieli października.
 6. Zaproszenie bpa łowickiego Andrzeja Dziuby na XVI Pielgrzymkę Kół Żywego Różańca do Sanktuarium MB Pocieszycielki Strapionych do Domaniewic w sobotę 10. października 2020. Zapisy w zakrystii lub p. Teresa tel. 605 679 608.
 7. Jeśli pragniesz bliskiego spotkania z Bogiem, uwielbienia Go w swoim życiu, to zapraszamy co miesiąc w pierwszą niedzielę na modlitwę uwielbienia i wieczór konfesjonałów w niedzielę 4 X b.r. o godz. 19.00 w parafii św. Michała Archanioła w Woźniakowie.
 8. Po raz kolejny organizujemy w parafii zbiórkę odzieży dla osób w kryzysie bezdomności. Odzież czystą i poukładaną można przynosić na plebanię.
 9. Policja w Kutnie przestrzega seniorów przed oszustami „na policjanta”.
 10. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 mini koncert w wykonaniu aktorki krakowskiej Magdaleny Markiewicz – poezja Karola Wojtyły i wiersze maryjne. Zapraszamy!
 11. Niech Błogosławieństwo Boże towarzyszy nam przez cały nowy tydzień i broni nas od wszelkiego zła!
 12. W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odeszła śp Urszula Witkowska (l. 65). Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Zapowiedzi przedślubne:

Dariusz Kowalczyk, kawaler z naszej parafii,

Ewelina Kaszubska, panna z parafii św. Jana Chrzciciela w Kutnie, zapowiedź II