XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 27 września 2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKI

 

 1. Dziś Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. To zachęta do podjęcia ewangelizacji i niesienia pomocy migrantom w zachowaniu wiary. Za tydzień zbiorka do puszek dla emigrantów z wyspy Lesbos.
 2. Od czwartku rozpoczyna się październik, czyli w tradycji Kościoła miesiąc modlitwy różańcowej. Bardzo gorąco zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, którą w naszej świątyni odmawiamy codziennie przed Najświętszym Sakramentem w dni powszednie o godz.17.30, a w niedzielę o godz. 15.30. Dzieci i młodzież na różaniec zapraszamy we wtorki i piątki o godz. 16.30. Prosimy rodziców, aby zachęci i przyprowadzili swoje dzieci na to piękne nabożeństwo.
 3. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. W czwartek modlimy się za kapłanów oraz nowe powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. W piątek od 16.00 okazja do spowiedzi, o 16.30 – Msza św. i różaniec dla dzieci, o 17.30 – różaniec dla dorosłych, a po Mszy św. o 18.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. W I Sobotę m-ca od godz. 9.00 – odwiedziny z posługą sakramentalną chorych w naszej parafii (można zgłaszać nowe osoby), o godz. 17.00 – nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP, a po Mszy św. o 18.00 – zmiana tajemnic różańcowych dla Żywego Różańca.
 4. W zakrystii lub kancelarii można zapisywać dzieci kl. III z naszej parafii na przygotowanie do I Komunii św. i młodzież od kl. VIII na przygotowanie do bierzmowania w roku 2021. Spotkania formacyjne rozpoczną się dla nich od drugiej niedzieli października.
 5. W przyszłą niedzielę, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, po każdej Mszy św. – adoracja Najświętszego Sakramentu i akt oddania rodzin naszej parafii Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata, a o godz. 17.30 – modlitwa Wspólnoty Mężczyzn w intencji dzieci i młodzieży.
 6. Za tydzień w niedzielę 4 X na Mszy św. o godz. 12.00 zapraszamy na dziękczynienie za tegoroczne plony, czyli Parafialne Dożynki! Po dożynkach mini występ Zespołu Ludowego Leszczynianki. Na dziękczynienie zapraszają sołectwa z naszej parafii oraz p. wójt Gminy Kutno Justyna Jasińska.
 7. Po raz kolejny organizujemy w parafii zbiórkę odzieży dla osób w kryzysie bezdomności. Odzież czystą i poukładaną można przynosić na plebanię.
 8. 25 IX b.r. na ekrany kin wszedł film „Wojtyła. Śledztwo” przygotowany przez hiszpańskich twórców z okazji 100 – lecia urodzin św. Jana Pawła II. Film jest niekonwencjonalną, mistyczną opowieścią o jednym z największych tytanów ducha i – jak zapewnia dystrybutor – widz na długo pozostanie pod jego wrażeniem. Gorąco zachęcamy do wybrania się do kina na ten film.
 9. Zaproszenie bpa łowickiego Andrzeja Dziuby na XVI Pielgrzymkę Kół Żywego Różańca do Sanktuarium MB Pocieszycielki Strapionych do Domaniewic w sobotę 10. października 2020. Zapisy w zakrystii lub p. Teresa tel. 605 679 608.
 10. Niech Błogosławieństwo Boże towarzyszy nam przez cały nowy tydzień i broni nas od wszelkiego zła!
 11. W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odeszła śp Sabina Miechońska (l. 86). Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie… 

 Zapowiedzi przedślubne:

 1. Dawid Jaśkowiak, kawaler z naszej parafii,

Agnieszka Agata Pawłowska, panna z parafii św. Stanisława na Łąkoszynie, zapowiedź II

 

 1. Dariusz Kowalczyk, kawaler z naszej parafii,

Ewelina Kaszubska, panna z parafii św. Jana Chrzciciela w Kutnie, zapowiedź I