XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 18 października 2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

 1. Dziś Niedziela Misyjna i 94. Światowy Dzień Misyjny. Światowy Dzień Misyjny jest świętem Papieskich Dzieł Misyjnych i całego Kościoła. Dzień ten w Polsce rozpoczyna Tydzień Misyjny. Odbędzie się on pod hasłem: Oto ja, poślij mnie. Tak właśnie papież Franciszek zatytułował tegoroczne orędzie na 94. Światowy Dzień Misyjny. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na misje!
 2. Dziś po Mszy św. o godz. 16.00 – kolejny wieczór uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie! Serdecznie zapraszamy!
 3. Dziś także święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia i Dzień Modlitw za pracowników Służby Zdrowia!
 4. Codziennie przez cały październik, zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. Różaniec w naszej świątyni odmawiamy codziennie przed Najświętszym Sakramentem w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 15.30. Dzieci i młodzież na różaniec zapraszamy we wtorki i piątki o godz. 16.30. Prosimy rodziców, aby zachęci i przyprowadzili swoje dzieci na to piękne nabożeństwo.
 5. W tym tygodniu w liturgii przypada: jutro (19 X)wspomnienie nieobowiązkowe bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, we wtorek (20 X) – wspomnienie św. Jana Kantego, a w czwartek
  (22 X) – wspomnienie św. Jana Pawła II!
 6. W zakrystii lub kancelarii można jeszcze zapisywać dzieci kl. III z naszej parafii na przygotowanie do I Komunii św. i młodzież od kl. VIII na przygotowanie do bierzmowania w roku 2021. Spotkania formacyjne w drugie niedziele miesiąca dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców po Mszy św. o 12.00, a po Mszy św. o godz. 16.00 –spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 7. Pierwsza Komunia w sobotę 15 maja 2021 o godz. 11.30!
 8. W przyszłą niedzielę nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy – przesunięcie wskazówek zegara o 1 godz. do tyłu (z 3 na 2).
 9. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia gazetka parafialna, znicze w cenie 3 zł i kalendarz diecezjalny na przyszły rok w cenie 5 zł.
 10. Po raz kolejny organizujemy w parafii zbiórkę odzieży dla osób w kryzysie bezdomności. Odzież czystą i poukładaną można przynosić na plebanię.
 11. Niech Błogosławieństwo Boże towarzyszy nam przez cały nowy tydzień i broni nas od wszelkiego zła!

                                                             

pallotynikutno.pl