XXIII Niedziela Zwykła – 5 września 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś I niedziela m-ca i adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św. Na Mszę św. o godz. 12.00 zapraszamy w sposób szczególny dzieci i młodzież z tornistrami. Pobłogosławimy uczniów i ich tornistry na nowy rok szkolny.
 2. Zapraszamy mężczyzn, ojców, dziadków na modlitwę różańcową w intencji dzieci i młodzieży dzisiaj o godz. 17.30!
 3. Dziś w Kościele w Polsce obchodzimy „Dzień Solidarności z Afgańczykami”. Prosimy Boga o pokój w Afganistanie i w intencji Afgańczyków, a po Mszach św. ogólnopolska zbiórka ofiar na ich rzecz. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na długofalowe wsparcie działań Caritas na rzecz migrantów i uchodźców, zarówno w Polsce i za granicą.
 4. W środę (8 IX) Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny (Matki Bożej Siewnej) oraz błogosławieństwo ziarna siewnego i nasion.
 5. W przyszłą niedzielę taca na diecezjalne środki przekazu społecznego.
 6. Zapraszamy chętnych na kurs prawa jazdy. Początek kursu jutro 6 IX br. o godz. 18.00
  w naszej sali katechetycznej. Zapisy u ks. Proboszcza lub p. Józefa (tel. 602361757).
 7. Narzeczonych zapraszamy na jesienną edycję katechez przedmałżeńskich w naszej parafii. Rozpoczynamy w piątek 24 IX 2021r. Mszą św. o godz. 18.00. Zapisy w kancelarii parafialnej lub pod numerem tel. 603913913.
 8. Rozpoczynamy zapisy dzieci na przygotowanie do I Komunii świętej 2022 r. i młodzieży (od klasy VIII) na przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Zapisy w zakrystii.
 9. Parafia św. Jana Chrzciciela w Kutnie organizuje w dniu beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego tj. 12 września (w najbliższą niedzielę) wieczór uwielbienia „Bogu chwała za błogosławionego Kardynała”. Uroczystość rozpocznie się Eucharystią o godz. 18.00, a po niej uwielbienie przed Najświętszym Sakramentem, które zakończy Apel Jasnogórski. Zapraszamy!
 10. Zbieramy elektrośmieci do środy 8 września br. Można je przywozić i składować przy garażach na placu plebanijnym – wjazd bramą za stacją gazu.
 11. Konkurs „Kapliczki gminy Kutno” został przedłużony do 30. października 2021 r. Zachęcamy Parafian do opisania kapliczek i krzyży przydrożnych, które są na terenie naszej parafii.
 12. W przyszłą niedzielę dożynki gminne w m. Wysoka Wielka. Strażacy z OSP Gołębiewek organizują punkt szczepień podczas dożynek gminnych (12.09.2021 r.) oraz naszych parafialnych (19. września br.)
 13. Proboszcz zaprasza na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie 07-14.03.2022.
 14. Kalendarze diecezji łowickiej są w zakrystii w cenie 5 zł za sztukę.
 15. Niech Boże Błogosławieństwo pozwoli nam doświadczyć Jego miłości, a Maryja Wspomożycielka Wiernych, wyprasza nam dary Ducha Świętego!

                                                                                                                               

 

pallotynikutno.pl