VI NIEDZIELA ZWYKŁA – 14 lutego 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś w naszej parafii gościmy Marcina Przywarę SAC– dyrektora Pallotyńskiego Centrum Młodzieży Apostoł. Ks. Marcin głosi dziś kazania i zbiera ofiary do puszki na działalność Centrum Młodzieży Apostoł.
  2. Dziś (14 lutego) za wstawiennictwem świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy, powierzajmy Panu Bogu nasz kontynent. Dzisiaj przypadają również popularne walentynki. Módlmy się za zakochanych o Boże prowadzenie.
  3. Dziś po Mszy św. o godz. 12.00 – kolejne spotkanie formacyjne dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców, a po Mszy św. o godz. 16.00 – spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania.
  4. Od dziś do soboty Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to czas przebłagania za pijaństwo i inne grzechy, a także czas podejmowania ofiar w intencji nawrócenia grzeszników.
  5. W Środę Popielcową (17 lutego) posypaniem głów popiołem rozpoczynamy Wielki Post. W tym dniu Msze święte w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00 i 18.00. Środa Popielcowa rozpoczyna kwartalne dni Modlitw o Ducha Pokuty. Zapraszamy na tradycyjne wielkopostne nabożeństwa: Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale. Za udział w nich można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Droga Krzyżowa w piątek o 17.30, a Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 15.15.
  6. Za tydzień po Mszy św. o godz. 16.00 kolejny wieczór uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem z modlitwa o uzdrowienie i uwolnienie!
  7. Fundacja Caritas Diecezji Łowickiej prosi o przekazanie 1 % podatku od swoich dochodów. Na stronie internetowej Fundacji znajduje się darmowy program do rozliczenia podatku dochodowego za 2020 r. Przekazać 1 % może każdy rozliczający podatek – również Ci, którzy otrzymują emeryturę czy rentę.
  8. Trwa zbiórka odzieży dla osób w kryzysie bezdomności. Odzież czystą i poukładaną można przynosić na plebanię.
  9. W minionym tygodniu odeszła do wieczności z naszej parafii + Janina Wojnarowska (l. 91). Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
  1. Niech Błogosławieństwo Boże spocznie na nas i chroni nas od wszelkiego zła!

                                                                     

pallotynikutno.pl