V Niedziela Wielkanocy – 2 maja 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiejsza V niedziela Wielkanocy i pierwsza niedziela m-ca. Dziś także Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.
 2. Dziś z racji pierwszej niedzieli m-ca, po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 17.30 modlitwa Wspólnoty Mężczyzn w intencji ochrony dzieci i młodzieży przed zagrożeniami duchowymi.
 3. Jutro (3 V) – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, dzień modlitw za Ojczyznę i rodaków przebywających na emigracji. Jutro także święto narodowe 230 Rocznica Konstytucji 3 maja 1791 r. Porządek Mszy św. jak w niedziele.
 4. Przez cały maj zapraszamy na nabożeństwa majowe, które w naszym kościele odprawiamy codziennie pół godziny przed Mszą św. wieczorną.
 5. W sobotę (8 V) – Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. W tym dniu swoje imieniny obchodzi nasz Ks. proboszcz, którego polecamy Waszej serdecznej modlitwie.
 6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W pierwszy czwartek modlimy się szczególnie za kapłanów i nowe powołania do służby w Kościele. W piątek od godz. 16.00 – okazja do spowiedzi, o 16.30 – Msza św., o 17.30 – nabożeństwo majowe, a po Mszy św. o godz. 18.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu.
 7. Zachęcamy, by w miesiącu maju śpiewać litanię loretańską przy ozdobionych krzyżach i kapliczkach.
 8. Uroczystość I Komunii św. w naszej parafii będzie w sobotę 15 V na Mszy św. o godz. 11.30, a pierwsza próba tej uroczystości we wtorek (4 V) po Mszy św. wieczornej o godz. 18.45.
 9. Uroczystość Rocznicy I Komunii będzie 23 V na Mszy św. o godz. 12.00, a spotkanie dla dzieci i ich rodziców przygotowujące do tej uroczystości w niedzielę 16 V po Mszy św. o godz. 12.00.
 10. W minionym tygodniu z naszej parafii odeszła do wieczności + Sabina Sęczkowska (l. 85). Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
 1. Niech Błogosławieństwo Boże pozwoli nam doświadczyć bliskości Zmartwychwstałego Pana, a Maryja Wspomożycielka Wiernych, wyprasza nam moc Ducha Świętego!

 

Zapowiedzi przedślubne:

 1. Katarzyna Furmańska, panna par. tutejsza

Mateusz Maciej Szczepański, kawaler par. Woźniaków, zapowiedź I.

 

pallotynikutno.pl