UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO –  31 maja 2020 r.

 1. Dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Odpust zupełny za udział w publicznym śpiewie O Stworzycielu Duchu przyjdź. Dziś o godz. 15.30 ostatnie w tym roku nabożeństwo majowe i koronka do Bożego Miłosierdzia, a po Mszy św. o godz. 16.00 zapraszamy na słowno – muzyczne dziękczynienie za św. Jana Pawła II w stulecie jego urodzin. Po tym mini koncercie, spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z ks. Adamem w kościele.
 2. Dziś po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci i rodziców I Komunii oraz odbiór strojów dla dzieci pierwszokomunijnych.
 3. Dzisiejsza uroczystość kończy w liturgii okres wielkanocny, w którym jako chrześcijanie mamy obowiązek przyjąć Komunię Świętą, a przynajmniej raz w roku przystąpić do spowiedzi świętej.
 4. Od dziś nie obowiązuje już limit wiernych w kościele podczas liturgii, ale nadal obowiązuje nakaz zasłaniania ust w miejscach zamkniętych, do których należy kościół.
 5. Jutro Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła i Międzynarodowy Dzień Dziecka.
 6. Od jutra przez cały miesiąc czerwiec zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa przed Mszą św. wieczorną.
 7. W czwartek święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 8. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca.
 9. W czwartek Msza św. wieczorna w intencji kapłanów i nowych powołań kapłańskich oraz zakonnych. W piątek okazja do spowiedzi od godz. 16.00, o 16.30 Msza św., o 17.30 nabożeństwo czerwcowe, o 18.00 Msza św. i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00. W I sobotę zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17.00 połączone z nabożeństwem czerwcowym.
 10. W I Sobotę miesiąca wizyta u chorych tylko na wyraźne zaproszenie rodziny po wcześniejszym umówieniu telefonicznym.
 11. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej i pierwsza niedziela miesiąca. W tym dniu po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i Modlitwa Mężczyzn o godz. 17.30.
 12. Niech Boże Błogosławieństwo i moc Ducha Świętego towarzyszy nam w tym trudnym czasie i broni nas od wszelkiego zła! 

 

pallotynikutno.pl