UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH – 1 listopada 2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiejsza uroczystość w liturgii Kościoła ma bardzo radosny charakter. Prośmy o pomoc i wstawiennictwo tych, którzy odeszli przed nami do Boga, a teraz wraz z Chrystusem królują w niebie. Dziś także pierwsza niedziela miesiąca. Msze św. dziś w naszym kościele tak, jak w każdą niedzielę. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu i akt oddania rodzin naszej parafii Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. O godz. 17.30 – modlitwa Wspólnoty Mężczyzn!
 2. Dziś rozpoczyna się miesiąc listopad, czyli miesiąc szczególnej modlitwy za naszych zmarłych. W naszym kościele przez cały miesiąc listopad będziemy za naszych zmarłych odmawiać różaniec z wypominkami o godz. 17.30 i odprawiać Mszę Świętą o godz. 18.00. Kartki na wypominki listopadowe i roczne można wziąć przy wyjściu z kościoła. Wypełnione można składać w zakrystii lub kancelarii.
 3. Jutro Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. Msze św. w naszym kościele jutro o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.
 4. Przez cały listopad, a nie tylko przez 8 dni od uroczystości Wszystkich Świętych, będzie można otrzymać odpust zupełny dla wiernych zmarłych. W związku z pandemią Covid-19 Penitencjaria Apostolska wydała specjalny dekret w tej sprawie.

Penitencjaria Apostolska zdecydowała, że aby zapewnić bezpieczeństwo wiernych w czasie epidemii, odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się za zmarłych przez poszczególne osiem dni, zwykle ustanowiony jedynie na dni od 1 do 8 listopada, może być przeniesiony na inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone. Również odpust zupełny związany z dniem 2 listopada – wspomnieniem wszystkich wiernych zmarłych dla tych, którzy pobożnie nawiedzają kościół lub kaplicę i odmawiają tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, może być przeniesiony na inny dzień listopada, dowolnie wybrany przez poszczególnych wiernych.

Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, na przykład ze względu na zakazy gromadzenia się licznych wiernych w miejscach świętych, będą mogli uzyskać odpust zupełny, jeśli tylko będą się łączyć duchowo z wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają miejsca święte oraz jeśli wykluczą wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mają intencję – kiedy to tylko będzie możliwe – spełnić trzy zwyczajne warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego). Te osoby, aby uzyskać odpust zupełny powinny odmówić pobożnie modlitwy za zmarłych przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny (na przykład jutrznię i nieszpory z oficjum Liturgii godzin za zmarłych, Różaniec, Koronkę do Bożego Miłosierdzia i inne modlitwy za zmarłych bliskich ich sercu); podjąć medytacyjną lekturę jednego z fragmentów Ewangelii z liturgii za zmarłych lub też wypełnić uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu swoich cierpień.

Penitencjaria Apostolska zwróciła się jednocześnie do kapłanów z prośbą, aby „oddali się z gorliwością i wielkodusznością celebracji Sakramentu Pokuty i udzielali Komunii Świętej chorym”.

 1. W tym tygodniu w liturgii przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W
  I czwartek modlimy się szczególnie za kapłanów i o nowe powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. W piątek od godz. 16.00 okazja do spowiedzi, o 16.30– Msza św, i 17.15wypominki listopadowe, o 17.30 – różaniec za zmarłych polecanych w tych wypominkach, o 18.00 –Msza św. i adoracja Najświętszego Sakramentu. W sobotę z racji pandemii nie odwiedzimy tradycyjnie chorych, ale pojedziemy z wizytą do chorego po telefonicznym zaproszeniu na taka wizytę. O godz. 17.00 – nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi połączone z wypominkami listopadowymi.
 1. W dniach 1- 8.11.2020 odbędzie się się ogólnopolska akcja modlitewna: „Różaniec Do Granic Nieba” !!! „Różaniec Do Granic Nieba” jest narzędziem danym przez Pana Boga nam na ten moment, na te czasy. Jeśli wszyscy chwycimy różańce do dłoni i będziemy się głęboko modlić, to możemy zmienić bieg historii, możemy zmienić wszystko przez modlitwę i pokutę za grzechy . Wszystkich zapraszamy do udziału w akcji „Różaniec Do Granic Nieba”. Proszę przekazujcie to wezwanie, gdzie tylko możecie, wyświetlajcie na murach domów, na portalach społecznościowych, wysyłajcie e-mailem tak, żeby w krótkim czasie miliony ludzi dowiedziało się o tym, że mobilizujemy się do modlitwy” – zaapelował Maciej Bodasiński, współorganizator tej inicjatywy.

W naszym kościele, ta modlitwa będzie rozpoczynała się o godz. 15.00 koronką do Bożego Miłosierdzia, a zakończy się Mszą św. wieczorną. Szczegóły tej akcji w Internecie! Bardzo serdecznie polecamy i zapraszamy do włączenia się do tej modlitwy!

 1. W zakrystii lub kancelarii można jeszcze zapisywać jeszcze dzieci kl. III z naszej parafii na przygotowanie do I Komunii św. i młodzież od kl. VIII na przygotowanie do bierzmowania w roku 2021. Spotkania formacyjne w drugie niedziele miesiąca dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców po Mszy św. o 12.00, a po Mszy św. o godz. 16.00 – spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
 2. Taca w przyszłą niedzielę na budowę i remonty kościołów.
 3. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia gazetka parafialna.
 4. Po raz kolejny organizujemy w parafii zbiórkę odzieży dla osób w kryzysie bezdomności. Odzież czystą i poukładaną można przynosić na plebanię.
 5. W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odeszli: + Marek Matysek (l. 47) i + Eugeniusz Michalski (l. 84). Wieczny odpoczynek, racz im dać Panie…
 6. Niech Błogosławieństwo Boże towarzyszy nam przez cały nowy tydzień i broni nas od wszelkiego zła!

pallotynikutno.pl