UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 24 maja 2020 r.

 1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego i odpust w naszej parafii ku czci Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Uroczysta suma odpustowa z procesją wokół naszej świątyni o godz. 12.00.
 2. Przez cały maj zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej, które w naszej świątyni odprawiamy w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 15.30. Zachęcamy także do śpiewania litanii loretańskiej przy ozdobionych krzyżach i kapliczkach, a także w domach przed obrazem Matki Bożej.
 3. Od ubiegłego piątku do najbliższej soboty podczas nabożeństwa majowego modlimy się nowenną do Ducha Świętego przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 4. W naszym kościele może jednocześnie przebywać 100 osób.
 5. Przypominamy, że według trzeciego przykazania kościelnego, w okresie Wielkanocy, który kończy się w przyszłą niedzielę, jako chrześcijanie mamy obowiązek przyjąć Komunię Świętą, a przynajmniej raz w roku przystąpić do spowiedzi świętej.
 6. We wtorek 26 V – Dzień Matki. W tym dniu naszą modlitwą ogarniemy wszystkie MAMY!
 7. W czwartek 28 maja, przypada rocznica śmierci Czcigodnego Sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Polski.
 8. Nasza parafia dołączyła do programu „Polska bezgotówkowa”. Został zakupiony terminal płatniczy i jest już możliwe składanie ofiar kartą płatniczą w naszej kancelarii parafialnej lub zakrystii.
 9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dzieci i rodziców I Komunii św. oraz odbiór zamówionych strojów komunijnych.
 10. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00 spotkanie formacyjne młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania z ks. Adamem w kościele po koncercie.
 11. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W tym dniu po Mszy św. o godz. 16.00 zapraszamy na słowno–muzyczne dziękczynienie za św. Jana Pawła II w stulecie jego urodzin.
 12. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odeszła śp. Modesta Barbara Swendrowska (l.69). Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
 13. Niech Boże Błogosławieństwo i opieka Maryi Wspomożycielki Wiernych towarzyszy nam w tym trudnym czasie i broni nas od wszelkiego zła!

 

 

 

 

 

 

pallotynikutno.pl