Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 16 maja 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W naszej parafii gościmy ks. Mariusza Zakrzewskiego SAC, który głosi kazania i zbiera ofiary do puszki na pallotyńskie misje.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie dla dzieci i ich rodziców, przygotowujące do Uroczystości Rocznicy I Komunii Świętej, która będzie w przyszłą niedzielę (23 V) na Mszy św. o godz. 12.00.
 3. Dziś po Mszy św. o godz.16.00 – wieczór uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem z modlitwą o uzdrowienie.
 4. Wczoraj 29. dzieci przyjęło w naszej parafii po raz pierwszy Pana Jezusa w Komunii Świętej, a przez najbliższe dni dzieci te mają w naszym kościele swój biały tydzień.
 5. W przyszłą niedzielę (23 V) – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Duchowym przygotowaniem do tej uroczystości jest nowenna do Ducha Świętego, którą modlimy się przez dziewięć dni w ramach nabożeństw majowych.
 6. W najbliższą sobotę (22 V) razem ze Wspólnotą Przyjaciół Oblubieńca zapraszamy na modlitewne czuwanie w wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Czuwanie rozpocznie się Mszą św. wieczorną o godz. 18.00, a zakończy się apelem jasnogórskim o godz. 21.00. Bardzo polecamy i na to wydarzenie gorąco zapraszamy!
 7. Za dwa tygodnie w niedzielę (30 V) w naszej parafii Uroczystość Odpustowa. Uświetnieniem tej uroczystości będzie w naszym kościele o godz. 17.00 Koncert Orkiestry Dętej z Leszczynka.
 8. Przez cały maj zapraszamy na nabożeństwa majowe, które w naszym kościele odprawiamy codziennie pół godziny przed Mszą św. wieczorną.
 9. Zachęcamy, by w miesiącu maju śpiewać litanię loretańską przy ozdobionych krzyżach i kapliczkach.
 10. Przypominamy, że w okresie wielkanocnym mamy obowiązek, zgodnie z trzecim przykazaniem kościelnym, przyjąć Komunię Świętą, a przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu spowiedzi świętej.
 11. Dyrekcja Katolickiego Liceum i Technikum Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Kutnie zaprasza ósmoklasistów do tego liceum i technikum. Misja tych szkół jest budowanie wysokiego poziomu dydaktyki opartego na trwałym fundamencie wartości chrześcijańskich. Szkoły te prowadzą nabór elektroniczny od 17.05. 2021 r. Istnieje także możliwość zapisu w sekretariacie szkoły w Kutnie przy ulicy Reja 6 w godz. 09.00-15.00.
 12. W minionym tygodniu z naszej parafii do wieczności odszedł + Adam Żołnowski ( l. 80). Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
 1. Niech Błogosławieństwo Boże pozwoli nam doświadczyć bliskości Zmartwychwstałego Pana, a Maryja Wspomożycielka Wiernych, wyprasza nam dary Ducha Świętego !

                                                                                                                                 Duszpasterze!

Zapowiedzi przedślubne:

 1. Magdalena Joanna Matusiak z par. św. Marcina w Oszkowicach,

Filip Cezary Paliga z par. tutejszej (zapowiedź II).

 1. Paweł Jakub Olejniczak z par. tutejszej,

Magdalena Michalska z par. tutejszej (zapowiedź II).

 

pallotynikutno.pl