UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 07 czerwca 2020 r.

  1. Dziś Uroczystość Trójcy Przenajświętszej i I niedziela m-ca. Z tej racji po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i Modlitwa Mężczyzn o godz. 17.30 o ochronę dzieci i młodzieży przed zagrożeniami duchowymi.
  2. Dziś także spotkanie kandydatów do bierzmowania w kościele o godz. 18.00. Obecność obowiązkowa! Bierzmowanie odbędzie się w naszej parafii 22 VI 2020 r. podczas Mszy św. o godz. 18.00.
  3. Przez cały miesiąc czerwiec zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa przed Mszą św. wieczorną.
  4. We czwartek, 11 czerwcaUroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Porządek Mszy świętych: 00, 10.00, 12.00 i 16.00. Procesja z Najświętszym Sakramentem wyruszy po Mszy św. o godz. 8.00. Procesja przejdzie ulicami: Jesienną, Sadową, Bocianią, Bluszczową, Wiśniową, Zimową i Jesienną wróci z powrotem do kościoła. O przygotowanie ołtarzy prosimy wspólnoty formacyjne: 1 ołtarz (ul. Sadowa, przy figurze Matki Bożej) – Legion Maryi, 2 ołtarz (ul. Bociania) –  Róże Różańcowe, 3 ołtarz (ul. Zimowa) – Przyjaciele Oblubieńca, 4 ołtarz (przy kościele) – pracownicy kościoła i ministranci. Gorąco prosimy o udekorowanie domów i uprzątnięcie ulic, którymi przejdzie procesja. Prosimy również o usunięcie samochodów, które mogą utrudnić przejście procesji. Do wzięcia udziału w procesji zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów, dzieci rocznicowe w swoich pięknych strojach, zapraszamy ministrantów, lektorów. Dorosłych prosimy o niesienia chorągwi, różańca, figury Matki Bożej i obrazu Jezusa Miłosiernego. Bardzo liczymy na obecność strażaków. Próba sypania kwiatów we wtorek po Mszy św. o godz. 18.00. Za pobożny udział w procesji można uzyskać odpust zupełny.
  5. Od piątku rozpoczyna się oktawa Uroczystości Bożego Ciała. Procesje eucharystyczne po Mszach Świętych wieczornych. Wyjątkiem będzie najbliższa niedziela. Procesja będzie po Mszy Świętej o godz. 12.00.
  6. W sobotę (13 VI) zapraszamy na nabożeństwo fatimskie o godz. 00. Kartki na intencje fatimskie wyłożone są na stoliku przy wyjściu z kościoła. Intencje można składać w zakrystii lub kancelarii. Bóg zapłać za składane ofiary.
  7. Kurs przedmałżeński rozpocznie się 19 czerwca br. Mszą św. o godz. 18.00. Zainteresowanych zapraszamy a zgłoszenia pod nr tel. 603 913 913.
  8. Intencje różańcowe na miesiąc czerwiec: za wybory prezydenckie w Polsce, za zatwardziałych grzeszników o łaskę nawrócenia oraz o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
  9. W przyszłą niedzielę taca na budowę i remonty kościołów w naszej diecezji.
  10. Niech Błogosławieństwo Boga w Trójcy Świętej Jedynego towarzyszy nam w tym trudnym czasie i broni nas od wszelkiego zła!

 

pallotynikutno.pl