UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – 22 listopada 2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego i Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to święto patronalne Warszawskiej Prowincji Chrystusa Króla Pallotynów. Do tej prowincji należy nasza Wspólnota Pallotyńska w Kutnie. To okazja przede wszystkim do dziękczynienia za wszystkie łaski, którymi Bóg obdarzył naszą Pallotyńską Wspólnotę i zachęta do modlitwy o nowe powołania do Pallotyńskiej Prowincji Chrystusa Króla.
 2. Dziś po Mszach świętych zbiórka do puszek na Wyższe Seminarium Duchowne Księży Pallotynów w Ołtarzewie, które kształci pallotyńskie elity intelektualne.
 3. Listopad to miesiąc szczególnej modlitwy za naszych zmarłych. W naszym kościele przez cały listopad w dni powszednie o godz. 17.15 czytamy wypominki listopadowe, a o 17.30 odmawiamy różaniec za zmarłych. W niedziele wypominki listopadowe o godz. 15.15, a różaniec o godz. 15.30 .
 4. Kartki na wypominki roczne są wyłożone przy wyjściu z kościoła i w zakrystii. Można je składać w zakrystii, kancelarii lub na tacę. Nowe wypominki roczne rozpoczną się w pierwszą niedzielę grudnia.
 5. W tym roku, w związku z pandemią Covid-19, przez cały listopad, a nie tylko przez 8 dni od uroczystości Wszystkich Świętych, można otrzymać odpust zupełny dla wiernych zmarłych. Penitencjaria Apostolska wydała specjalny dekret w tej sprawie.
 6. W dniach 27-29 listopada organizujemy ostatni w tym roku kalendarzowym cykl katechez przedmałżeńskich. Zapisy: tel. 603913913 (Ks. Stanisław) lub mail: proboszcz@pallotynikutno.pl
 7. Za tydzień w niedzielę zbiórka ofiar do puszki na ogrzewanie naszego kościoła.
 8. W tym tygodniu kończy się kolejny rok duszpasterski, który przeżywaliśmy pod hasłem: WIELKA TAJEMNICA WIARY.
 9. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się nowy rok liturgiczny i czas W tym dniu na każdej Mszy św. będziemy błogosławić opłatki na stół wigilijny, które zostaną rozniesione po domach naszej parafii.
 10. W zakrystii są caritasowskie świece Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Duże po 15 zł a małe po 6 zł. Zachęcamy do nabywania.
 11. Po raz kolejny organizujemy w parafii zbiórkę odzieży dla osób w kryzysie bezdomności. Odzież czystą i poukładaną można przynosić na plebanię.
 12. W minionym tygodniu do wieczności z naszej parafii odeszli: + Barbara Olesińska (l.79). Wieczny odpoczynek, racz jej dać Panie…
 13. Niech Błogosławieństwo Boże towarzyszy nam przez cały ten nowy tydzień i broni  nas od wszelkiego zła! 

Zapowiedzi przedślubne:

Marcin Andrzej Kawecki, kawaler z par. tutejszej

Ewelina Pysera, panna, par. św. Jakuba w Leźnicy Wielkiej (zapowiedź II).

 

pallotynikutno.pl