Święto Chrztu Pańskiego – 10 stycznia 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś Święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Od jutra zaczyna się w Kościele okres zwykły. Tradycyjnie jednak do Święta Ofiarowania Pańskiego (2 lutego) pozostawiamy świąteczny wystrój kościoła i śpiewamy kolędy.
  2. Dziś po Mszy św. o godz. 12.00 – spotkanie formacyjne dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców, a po Mszy św. o godz. 16.00 – spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania.
  3. Za tydzień po Mszy św. o godz. 16.00 – wieczór uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem z modlitwą o uzdrowienie!
  4. W trosce o zdrowie i życie parafian, aby nie potęgować lęku z powodu pandemii wirusa, odwołujemy tegoroczną wizytę duszpasterską w naszej parafii! Zachęcamy, by głowa każdej rodziny (ojciec lub matka) poprowadził(a) modlitwę z prośbą o Boże Błogosławieństwo dla swojej rodziny i domu w tym Nowym Roku! Wodę święconą można zabrać z kościoła do domu i pokropić nią swój dom, mieszkanie, gospodarstwo. Jako Wasi duszpasterze w każdą niedzielę odprawiamy Mszę św. za naszych parafian!
  5. We czwartek, 12 stycznia imieniny naszego kościelnego p. Arkadiusza. Prosimy parafian o modlitwę za p. Arkadiusza i Jego rodzinę.
  6. Fundacja Caritas Diecezji Łowickiej prosi o przekazanie 1 % podatku od swoich dochodów. Na stronie internetowej Fundacji znajduje się darmowy program do rozliczenia podatku dochodowego za 2020 r. Przekazać 1 % może każdy rozliczający podatek – również Ci, którzy otrzymują emeryturę czy rentę.
  7. Trwa zbiórka odzieży dla osób w kryzysie bezdomności. Odzież czystą i poukładaną można przynosić na plebanię.
  8. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej parafii +Danuta Maciaszek-Przybyłowicz (l. 59) i +Mirosław Dąbrowski  (l. 73) Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
  1. Niech Błogosławieństwo Boże spocznie na nas i chroni nas od wszelkiego zła!