IV NIEDZIELA ZWYKŁA – 31 stycznia 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

  1. Dziś po Mszy św. o godz.12.00 – przymiarka na stroje dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej w naszej parafii.
  2. Bóg zapłać za złożone ofiary do puszek w ubiegłą niedzielę na ogrzewanie naszego kościoła. Dziś zbiórka do puszek na wsparcie poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Chorwacji. 29 grudnia 2020 roku Chorwację nawiedziło najsilniejsze od 140 lat trzęsienie ziemi. Jego epicentrum znajdowało się niedaleko stolicy kraju – Zagrzebia. Zginęło siedem osób, setki zostało rannych, a tysiące pozbawionych dachu nad głową. 6 stycznia 2021 roku doszło w tym regionie do kolejnych wstrząsów. Za złożone ofiary serdecznie dziękujemy!
  3. We wtorek (2 II) Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Msze św. w tym dniu o godz. 7.00 i 18.00. Na każdej Mszy św. błogosławieństwo gromnic. W Polsce kończy się tradycyjny okres śpiewania kolęd, trzymania żłóbków i choinek. W tym dniu obchodzony jest także Dzień Życia Konsekrowanego i zbiórka do puszek na zakony klauzurowe.
  4. W tym tygodniu przypadają I Czwartek, I Piątek i I Sobota m-ca. W czwartek modlimy się szczególnie za kapłanów i nowe powołania do służby Bożej w Kościele. W piątek od 16.00 – okazja do spowiedzi, o 16.00 – Msza św., o 17.30 – różaniec przed Najświętszym Sakramentem, a po Mszy św. o godz. 18.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30. W sobotę od godz. 9.00 – wizyta duszpasterska u chorych naszej parafii, o godz. 17.00 – nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, a po Mszy św. o godz. 18.00 – zmiana tajemnic różańcowych dla Kół Żywego Różańca.
  5. Za tydzień z racji I niedzieli miesiąca – po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu i akt oddania rodzin naszej parafii Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata, a o godz. 17.30 – modlitwa Wspólnoty Mężczyzn w intencji ochrony dzieci i młodzieży przed zagrożeniami duchowymi.
  6. W przyszłą niedzielę będziemy gościć ks. Włodzimierza Osicę SAC, pallotyna z Ząbek, który będzie głosił Słowo Boże oraz zbierał ofiary do puszek na misje św.
  7. Zapraszamy narzeczonych na pierwszy w tym roku cykl katechez przedmałżeńskich w naszej parafii. Katechezy rozpoczną się 12.02.2021 r. (piątek) Mszą św. o godz. 18.00. Zapisy w zakrystii, kancelarii parafialnej lub pod nr tel.: 603913913.
  8. Trwa zbiórka odzieży dla osób w kryzysie bezdomności. Odzież czystą i poukładaną można przynosić na plebanię.
  9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej parafii +Roman Pietrusiak (l. 80). Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
  1. Niech Błogosławieństwo Boże spocznie na nas i chroni nas od wszelkiego zła!                                                                    

pallotynikutno.pl