IV NIEDZIELA ADWENTU – 20 grudnia 2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiaj już IV niedziela Adwentu, a po Mszy św. o godz. 16.00 adwentowy wieczór uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem z modlitwą o uzdrowienie!
 2. Przeżywamy ostatnie dni Do czwartku zapraszamy na tradycyjne Roraty. Wraz z Maryją oczekujemy na narodzenie Syna Bożego. Roraty w dni powszednie o godz. 7.00 rano do czwartku włącznie. O godz. 6.40 rozpoczyna się śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Ostatnie w tym Roku Roraty dla dzieci i młodzieży we wtorek o godz. 16.30. Przynośmy ze sobą zapalone lampiony, które są znakiem naszego czuwania.
 3. Trwa nowenna do Dzieciątka Jezus. Nowenna w dni powszednie do środy o godz. 17.30, w czwartek rano po Mszy św. roratniej, a dziś o godz. 15.30.
 4. W czwartek – Wigilia Uroczystości Bożego Narodzenia. Zachęcamy do pielęgnowania zwyczajów wigilijnych (rozpoczęcie wieczerzy przeczytaniem fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa i modlitwą, łamanie się opłatkiem, śpiew kolęd).
 5. Po wieczerzy wigilijnej zapraszamy tradycyjnie o północy na Pasterkę. Wraz z pasterzami pokłonimy się Zbawicielowi, który zamieszkał pośród nas.
 6. W czwartek (24 XII) swoje imieniny obchodził będzie ks. Adam. Msza Święta w intencji Solenizanta będzie w środę (23 XII) od Legionu Maryi, w czwartek (24 XII) o godz. 7.00 i na Pasterce od Kół Żywego Różańca.
 7. W I i II dzień Bożego Narodzenia nie będzie Mszy św. o godz. 16.00! Pozostałe Msze, jak w każdą niedzielę.
 8. Można jeszcze przynosić nowe wypominki roczne. Kartki na wypominki roczne są wyłożone przy wyjściu z kościoła i w zakrystii. Można je składać w zakrystii, kancelarii lub na tacę. Za wszystkie złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać!
 9. Zachęcamy do nabywania na stół wigilijny caritasowskich świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zostały już tylko małe świece po 6 zł.
 10. Organizujemy w parafii zbiórkę odzieży dla osób w kryzysie bezdomności. Odzież czystą i poukładaną można przynosić na plebanię. Jest też pilna potrzeba na oddziały szpitalne w Kutnie następujących rzeczy dla chorych z covid: ręczniki, koszule nocne, pidżamy męskie najlepiej rozpinane, podkoszulki, kalesony, pościel. Rodziny nie mają wstępu na oddziały, a ww. rzeczy szybko się zużywają. Kto, co może, niech przyniesie na plebanię.
 11. W święto Bożej Rodzicielki, tj, 01.01.2021 roku Parafianie z ul. Granicznej będą należeć do parafii św. Jana Chrzcielna tak jak cała ulica Graniczna oraz bloki 17 i 19. Dziękuję za wszelkie dobro i niech Bóg wszystkim błogosławi.
 12. W minionym tygodniu do wieczności odszedł z naszej parafii +Karol Kremser (l. 76). Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
 1. Niech Błogosławieństwo Boże uzdolni nas do przyjęcia Emmanuela i chroni nas od wszelkiego zła!

pallotynikutno.pl