III NIEDZIELA ZWYKŁA – 24 stycznia 2021 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dziś w naszej wspólnocie parafialnej obchodzimy zewnętrzną Uroczystość św. Wincentego Pallottiego – Założyciela Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego, do którego należą Pallotyni i Pallotynki. Liturgiczne wspomnienie Naszego Założyciela było 22 stycznia. Do wspólnego świętowania i dziękczynienia Bogu za naszego Założyciela zapraszamy wszystkich parafian.
 2. Dziś także obchodzona jest Niedziela Słowa Bożego.
 3. Jutro (25.01) – Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła i zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.
 4. W trosce o zdrowie i życie parafian, aby nie potęgować lęku z powodu pandemii wirusa, odwołaliśmy tegoroczną wizytę duszpasterską w naszej parafii! Zachęcamy, by głowa każdej rodziny (ojciec lub matka) poprowadził modlitwę z prośbą o Boże Błogosławieństwo dla swojej rodziny i domu w tym Nowym Roku! Wodę święconą można zabrać z kościoła do domu i pokropić nią swój dom, mieszkanie, gospodarstwo. Jako Wasi duszpasterze w każdą niedzielę odprawiamy Mszę św. za naszych parafian!
 5. Zapraszamy narzeczonych na pierwszy w tym roku cykl katechez przedmałżeńskich w naszej parafii. Katechezy rozpoczną się 12.02.2021 r. (piątek) Mszą św. o godz. 18.00. Zapisy w zakrystii, kancelarii parafialnej lub pod nr tel.: 603 913 913.
 6. W niedzielę 31.01.2021 r. po Mszy św. o godz.12.00 – przymiarka na stroje dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej w naszej parafii.
 7. Fundacja Caritas Diecezji Łowickiej prosi o przekazanie 1 % podatku od swoich dochodów. Na stronie internetowej Fundacji znajduje się darmowy program do rozliczenia podatku dochodowego za 2020 r. Przekazać 1 % może każdy rozliczający podatek – również Ci, którzy otrzymują emeryturę czy rentę.
 8. Trwa zbiórka odzieży dla osób w kryzysie bezdomności. Odzież czystą i poukładaną można przynosić na plebanię.
 9. Zbiórka do puszek na ogrzewanie w naszym kościele. W następną niedzielę zbiórka do puszek dla poszkodowanych w Chorwacji.
 10. W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej parafii +Edward Książek (l. 63), +Janina Kopczyk (lat 70) i + Krzysztof Górkiewicz (l. 48). Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 11. Niech Błogosławieństwo Boże spocznie na nas i chroni nas od wszelkiego zła!