III. NIEDZIELA ADWENTU – 13 grudnia 2020 r.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Dzisiejsza niedziela Adwentu – „Gaudete”. W tym dniu kapłan może włożyć szaty liturgiczne koloru różowego, mające oznaczać radość z przyjścia Chrystusa i daru odkupienia. III niedziela Adwentu jest więc „niedzielą radości”.
 2. Rozpoczynają się Dni Kwartalne Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Od dziś do wtorku (13 – 15 XII 2020) odbędą się w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Plan rekolekcji jest w gazetce parafialnej i na stronie internetowej naszej parafii.
 1. Dziś (13 XII) – Dzień modlitw za ofiary stanu wojennego.
 2. Dziś spotkanie formacyjne dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej i ich rodziców po Mszy św. o godz. 12.00, a dla kandydatów do bierzmowania po Mszy św. o godz. 16.00.
 3. Przeżywamy Adwent – radosny czas prostowania ścieżek życia i oczekiwania na przyjście Zbawiciela. W Adwencie zapraszamy na tradycyjne Roraty. Wraz z Maryją oczekujemy na narodzenie Syna Bożego. Roraty w dni powszednie o godz. 7.00 rano. O godz. 6.40 rozpoczyna się śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Roraty dla dzieci i młodzieży we wtorki i piątki o godz. 16.30. Przynośmy ze sobą zapalone lampiony, które są znakiem naszego czuwania.
 4. Trwa roznoszenie opłatków po domach i mieszkaniach naszej parafii. Plan roznoszenia opłatków jest w gazetce parafialnej i na stronie internetowej naszej parafii. Zebrane ofiary zostaną przeznaczone na ogrzewanie plebanii.

14 XII 2020 r. Poniedziałek 

– Gołębiewek Stary (Od godz. 14),

– Zimowa

15 XII 2020 r. Wtorek 

– Adamów (Od godz. 10)

 1. Od środy (16 XII) rozpoczyna się nowenna do Dzieciątka Jezus. Nowenna w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedzielę o 15.30.
 2. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00 adwentowy wieczór uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem z modlitwą o uzdrowienie.
 3. Można jeszcze przynosić nowe wypominki roczne. Kartki na wypominki roczne są wyłożone przy wyjściu z kościoła i w zakrystii. Można je składać w zakrystii, kancelarii lub na tacę. Za wszystkie złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać!
 4. Zachęcamy do nabywania na stół wigilijny caritasowskich świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zostały już tylko duże świece po 15 zł.
 5. Organizujemy w parafii zbiórkę odzieży dla osób w kryzysie bezdomności. Odzież czystą i poukładaną można przynosić na plebanię. Jest też pilna potrzeba na oddziały szpitalne w Kutnie następujących rzeczy dla chorych z covid: ręczniki, koszule nocne, pidżamy męskie najlepiej rozpinane, podkoszulki, kalesony, pościel. Rodziny nie mają wstępu na oddziały, a w/w rzeczy szybko się zużywają. Kto, co może, niech przyniesie na plebanię.
 6. Chcemy przekazać Parafii św. Jana Chrzciciela 5 bloków na ul. Granicznej ponieważ tam mają bliżej do kościoła, dzieci do szkoły i ustałyby prośby o posługę w Parafii św. Jana.
 7. Do wieczności odszedł z naszej parafii śp. Henryk Kuśmirek (lat 85). Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
 8. Niech Błogosławieństwo Boże towarzyszy nam przez cały Adwent i chroni nas od wszelkiego zła!

 

PROGRAM REKOLEKCJI ADWENTOWYCH

Niedziela – 13 XII 2020 r.

 8.00 –  Msza Święta z nauką dla dorosłych

10.00 – Msza Święta z nauką dla dorosłych

12.00 – Msza Święta z nauką dla dorosłych

16.00 – Msza Święta z nauką dla dorosłych i  młodzieży

Poniedziałek – 14 XII 2020 r.

7.00Roraty z nauką dla dorosłych

9.00 – Msza Święta z nauką dla dorosłych

18.00 – Msza Święta z nauką dla dorosłych
i młodzieży

Wtorek – 15 XII 2020 r.

7.00 –  Roraty z nauką dla dorosłych

9.00 – Msza Święta z nauką dla dorosłych

16.30Roraty z nauką dla dzieci i młodzieży

18.00 – Msza Święta z nauką dla dorosłych   

Poniedziałek i wtorek będą dniami spowiedzi świętej!  Spowiedź rozpoczynać się będzie ok. 30 minut przed każdą Mszą Świętą. Serdecznie  zapraszamy!